Yerli Dizi

Bild gazetesi Meryem Uzerli için nasıl Türkçe başlık attı?

Bild gazetesi, bugünkü sayısında Meryem Uzerli ile yaptığı röportajı yayınladı. Çok okunan yüksek tirajlı gazetenin Meryem Uzerli için ’Türkiye’nin en büyük televizyon starı Almanya’da yaşıyor’şeklindeki iddialı başlığı dikkat çekti.

Röportajda, 31 yaşındaki annesi Alman, babası Türk olan Meryem Uzerli’nin Sultan Süleyman’in eşi Hürrem Sultan olarak rol aldıgı ’Muhteşem Yüzyıl’ dizisi sayesinde Türkiye’ye ismini duyurduğu yorumu yapıldı.

100 bölüm süren ’Muhteşem Yüzyıl’ın her hafta dünyanın 60 ülkesinde 350 milyon seyircinin başını döndürdüğü ifade edilirken; “Birden ünlü olan güzel oyuncu, neye ugradığını şaşırdı. ’Bir anda elma alırken bile kameralar beni takip etmeye başladı. Acaba marketi mi çekiyorlar diye düşündüm ama gerçekten benim resmimi çekiyorlarmış’ ifadesine yer verildi.

bild-meryem-uzerli

Röportajda Meryem Uzerli. ’Havaalanında Ruslar ve Çinliler de resim istemeye başlayınca, bir şeyler değiştiginin farkına vardım. Çekimlerdeyken dizinin bu kadar başarılı olduğunu pek anlamamıştım ama tabii ki çok sevindim.” dedi.

Uzerli, her hafta sinema filmi uzunluğunda bir bölüm, günde 14 saate kadar süren set yaşamıyla ilgili de konuşan Meryem Uzerli,”Çok yorulmuştum. Sadece çalışma şartları veya özel hayatım yüzünden değil. Bazen değişik durumlar üst üste geliyor ve zamanla kritikleşiyor.” ifadesini kullandı.

Röportajda, İstanbul’da 3 yıl yaşayıp çalışan Meryem Uzerli’nin Almanya’ya dönerken beklenmedik hamileliği olduğu, Berlin’e yerleşmesi ile rahatladığı ve normal bir yaşama dönmesini sağladığı kaydedilirken, “Kızı Lara’yı doğurduktan sonra, her türlü teklifi reddediyor. Ve şimdi oyunculuk hayatına dönmeye hazır” ibarelerine yer verildi.

Röportajda, Meryem Uzerli’nin 7 rakamlı bir anlaşmaya imza attıktan sonra, kendisi için senaryosu hazırlanan bir haftalık dizi için Türkiye’ye dönmeye hazırlandığı haberi verildi. Meryem Uzerli, “Haziran ayı gibi İstanbul’a yerleşmeye hazırlanıyorum. Seyahat uçakla çok uzun olmadığı için, eski ve yeni hayatımı bir araya getirebileceğimi inanıyorum” dedi.

Meryem Uzerli, salı günü uçakla Almanya’dan İstanbul’a dönerken, Özcan Deniz’in senaryo ve yönetmenliğini üstlendiği ’Görevimiz Tehlike’ filmini izledi. Şükrü Özyıldız ve Ayça Ayşin Turan ile birlikte fotoğraf çektiren Uzerli, “Nasıl güldüm, nasıl ağladım.. O kadar etkilendim ki. Acayip” derken sosyal medyadaki takipçilerine izlemelerini önerdi.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu