Gündem

‘Binali Yıldırım soruları istedi’ iddiasına İsmail Küçükkaya’dan yalanlama

Sözcü gazetesinde yer alan haberde Ekrem İmamoğlu’nun canlı yayınlanacak açıkoturum sorularının Binali Yıldırım cephesi tarafından İsmail Küçükkaya’dan istendiği iddiası ortalığı karıştırdı. Fatih Altaylı’nın Habertürk TV’deki canlı yayınına bağlanan İsmail Küçükkaya, Binali Yıldırım’ın soruları istediğine dair iddiayı yalanladı.

İSMAİL KÜÇÜKKAYA’DAN FATİH ALTAYLI’YA AÇIKLAMA

Fatih Altaylı’nın Habertürk TV’deki canlı yayınına bağlanan Küçükkaya, iddia ile ilgili olarak şöyle konuştu:

-Galiba Ekrem İmamoğlu, Binali Yıldırım’ın ortak yayındaki soruları görmek istediğini söylemiş. Bunu nereden çıkardığını bilmiyorum. Çünkü Ekrem İmamoğlu ile günlerdir hiç konuşmadım. Dolayısıyla böyle bir şeyi bana dayandırarak söylemiş olması bir milyarda sıfır ihtimal. Daha sonra galiba sizin de böyle bir iddianız olmuş.

Fatih Altaylı: Şimdi iddia şu, Binali Yıldırım tarafının soruları istediği, senin soruları onlara verdiğin ve onlara verdikten sonra da diğer tarafı arayıp, ‘Binali Yıldırım tarafına soruları ilettim, istiyorsanız size de vereyim’ dediğin yolunda bir iddiaydı. Senin bu konuda söyleyeceğin nedir?

– Fatih Abi bu iddiayı siz mi dillendirdiniz?

Fatih Altaylı: Hayır, bu iddia Sözcü Gazetesi’nde son dakika olarak yer aldı. Ekrem İmamoğlu’nun böyle bir şey söylediği yolunda.

– Birincisi ben gerçekten günlerdir Ekrem İmamoğlu ile konuşmadım. İkincisi daha hazırlanmış hiçbir soru yok. Üçüncüsü Binali Yıldırım’ın benden böyle bir talebi olmadı, olamaz. Dördüncüsü açık oturuma ilişkin henüz hiçbir soru hazırlanmadığı gibi hazırlanma aşamasında, sonrasında, yayından önce de hiç kimsenin bunu benim dışımda bilmesi mümkün değil. Kimseye vermem ben onları.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu