Gündem

Binali Yıldırım “yüz yüze görüşme gayri ahlakidir” dedi İsmail Küçükkaya, Fox Ana Haber’e çıktı

Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, İsmail Küçükkaya ile CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu’nun ortak canlı yayın öncesi yüz yüze görüşmesiyle ilgili sert bir açıklama yaptı. Binali Yıldırı, Küçükkaya ve İmamoğlu’nun yüz yüze görüşmelerinin bilgisinin kendilerine verilmemesiyle ilgili olarak “Yüz yüze buluşma gayriahlaki bir durumdur. Bu felakettir.” dedi. Küçükkaya, Yıldırım’a Fatih Portakal’ın sunduğu Fox Ana Haber’den cevap verdi.

İSMAİL KÜÇÜKKAYA: “İMAMOĞLU İLE 2-3 DAKİKA GÖRÜŞTÜM”

Nagehan Alçı’nın Habertürk ekranlarında Ekrem İmamoğlu ve İsmail Küçükkaya’nın görüştüğü yönünde iddiaları üzerine İmamoğlu ve Yıldırım’ın katıldığı ortak yayının moderatörü İsmail Küçükkaya canlı yayına telefonla bağlanarak açıklamada bulunmuştu. Küçükkaya, “Ekrem İmamoğlu ile 2-3 dakika görüştüm. Binali Yıldırım’ın danışmanları ile görüştüm” deyince ortalık karıştı.

Yıldırım’ın gazetecilerin gündeme ilişkin olarak sorularına yanıt verdi.

“Rakibimizin danışmanlarıyla birlikte yapılacak programın moderatörüyle programdan önce bir araya gelmiş olması gayri ahlaki bir durum” diyen Yıldırım, “Bunun gizlenmesi ise felakettir” ifadesini kullandı.

Yıldırım’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Madem bir yayın var beraber bir yayın var. İki aday var. Bir adayla görüşüp konuşulması, diğer adaydan bunun esirgenmesi, konuşulmamasının ne anlama geldiğini kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Bana Küçükkaya’dan yüz yüze görüşme talebi gelmedi. Önemli olan orada görüşülmesi, bana bir teklif gelmemesi ve bunun gizlenmesi açıkça bir eşitsizlik ve gayri ahlaki bir durumdur. Böyle bir görüşmeyi neden benimle ve kamuoyuyla paylaşmadınız? Bunun cevabını rakibimden bekliyorum. İkincisi moderatör 2-3 dakika sürdü dedi bu görüşme için. Gerçekte ne kadar sürdü onun da cevabını bekliyorum.”

KÜÇÜKKAYA, FOX ANA HABERİN CANLI YAYININA ÇIKTI

İsmail Küçükkaya, iktidar cephesinin olayın üzerine gitmesi üzerine Fox Ana Haber’de Fatih Portakal’ın karşısına çıkarak kendisini savundu.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu