Teknoloji

BİP ile para transferi nasıl yapılır?

Para transferi yapmak, istediğimiz kişiye para yollamak artık daha kolay bir hale geldi. Bankaların ödeme kanallarının dışında Turkcell BİP ile de birine para göndermek ya da para yollamak artık mümkün. Peki, Turkcell BİP ile bir kişiye nasıl para gönderilir. Turkcell BİP ile bir kimseye para yollanmasının adım adım anlatımı… İşte, Turkcell Bip ilgili konunun detayları…

BİP İLE PARA TRANSFERİ NASIL YAPILIYOR?

Turkcell BiP ile artık bir kimseye mesaj gönderir gibi para göndermek mümkün. Bip ile kişinin banka hesap bilgilerine gerek duymadan ona para yollamak mümkün. Bilmeniz gereken tek şey para göndereceğiniz kişinin sadece telefon numarasını bilmeniz yeterli olacak. Peki Bip ile para yollamak nasıl yapılıyor?

Yeni özellikleriyle BiP’in her geçen gün daha da geliştiğine dikkat çeken Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu Bip’in para transferi özelliğine dikkat çekerek “Artık BiP’le mesaj gönderir gibi para gönderilebiliyor. Türk mühendislerinin geliştirdiği BiP küresel marka olma yolunda hızla ilerliyor. Yakın zaman içerisinde ikinci telefon numarası tanımlama, ev veya iş telefonu ile faks numarasını ekleme gibi yeni özellikler de BiP’te aktif hale gelecek. Eklenecek bu yeni özellikleriyle BiP dünyanın ilgisini çekmeye devam edecek” dedi.

BİP’TEN PARA TRANSFERİ YAPMAK ÇOK KOLAY

“BiP’ten para transferi nasıl yapılır? sorusunun cevabı:

– Mesaj penceresinden TL ikonuna tıklayıp kredi kartınızı ya da Paycell Kartınızı tanımlayın

-Kart seçimini yapın.

– Gönderilecek tutarı belirleyip, parayı transfer edin.

– Eğer alıcıysanız ve Paycell Kartı’nız henüz yoksa, gelen para transfer bilgilendirmesi altındaki butona tıklayarak sanal kartınızı oluşturabilirsiniz. Sanal Kart sahipleri, paralarını harcayabilmek için Paycell uygulamasını indirip kart bilgilerine ulaşarak kartlarını VISA altyapısı desteği olan tüm internet alışverişlerinde anında kullanabiliyor.

Fiziksel Paycell Kart sahipleri ise anında paralarını yurtiçi ya da yurt dışında tüm internet ve mağaza içi alışverişlerinde harcayabiliyor. Fiziksel Paycell Kartlar ise Turkcell İletişim Merkezleri’nden satın alınabiliyor. BiP ile günlük 350 TL, ayda ise 750 TL’ye kadar para transferi gerçekleştirilebiliyor.

Ancak Paycell kartlarındaki tutarlar nakit olarak çekilemiyor.

İşte, Turkcell Bip ile para transferinin nasıl yapılacağını gösteren video:

Etiketler

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı