Magazin

Bir Baba Hindu’nun Gundi’si 2010 Dünya Güzeli Nicole Faria kimdir?

Bir Baba Hindu filmi vizyona hızlı bir giriş yaptı. Filmin başrol oyuncusu Nicole Faria ise deyim yerindeyse güzelliği ile baş döndürmeye devam ediyor. Peki 2010 Dünya Güzeli olan Nicole Faria kimdir? Nicole Faria aslen nerelidir? Bir Baba Hindu’nun Gundi karakterini canlandıran güzel aynı zamanda kıvrak danslarıyla da dikkat çekiyor. İşte Nicole Faria hakkında merak edilenler…

Aslen bir Hint kızı olan Nicole Faria 15 yaşından beri podyumların tozunu attıran bir manken, bir dünya güzeli. 1990 Bangalore, Hindistan doğumlu olan Nicole, Bir Baba Hindu’daki performansıyla da göz doldurdu. 2010 yılında dünya güzeli seçilen ve tüm dünyanın hayranlıkla takip ettiği Nicole Faria Miss Earth unvanına ulaşan Hindistanlı ilk ve tek kadın.

Kariyerine Moda endüstrisi ile başlayan Nicole; Delhi, Mumbai, Colombo ve Sri Lanka’da mesleğini yapmışı; 2010 yılında Vietnam’da düzenlenen Miss World yarışmasında ise; Dünya Güzeli seçilmiştir. Ardından Nicole,  Moda Haftası, Hindistan Moda Haftası ve Kolombiya Moda Haftası gibi organizasyonların aranılan ismi olmayı başarmıştır. Nicole’a girdiği bu yeni yolda dünyanın en ünlü kadın ve moda dergileri de kapılarını açmıştır: Elle, Cosmopolitan, Vogue bunlardan sadece bir kaçı. Ülkesinde de çeşitli reklam filmlerinde ve kataloglarda yer alan Nicole asıl dönüşümü sinema ile yaşamıştır.

Dünya güzeli seçilen Nicole’a Bollywood kapıları açılır

Nicole’ın hayatı güzellik yarışmasının ardından değişir ve sinema dünyasına hızlı bir giriş yapar. Hindistan’ın Hollywood’u Bollywood dünyasında artık bir Nicole Faria vardı. Sinema kariyerine ilk olarak 2014 yılında bir Bollywood yapımı olan Yaariyan filmiyle merhaba diyen Nicole, bu filmde bir grup üniversiteli genç arasında, güzelliği ile büyüleyen Jiya karakterini canlandırmış ve büyük beğeni toplamıştır.

bbh-sedefli-lezzetler003

Ve… Bir Baba Hindu… Ve… Türk Sineması… 

Bir Baba Hindu filminin yönetmen ve senaristi Sermiyan Midyat dünya güzeline film teklifini götürdüğünde seve seve kabul eden Nicole Faria filmdeki başarısıyla beğeni kazandı.

https://www.youtube.com/watch?v=S9TGh-oSCY8

Nicole Faria Künye

Meslek: Oyuncu
Doğum: 9 Şubat 1990 (26 yaşında), Bangalore, Hindistan
Boy: 1,75 m
Eğitim: Mount Carmel College, Bangalore
Filmler: Yaariyan
Ebeveynleri: Anita Faria, Ian Faria
Kardeşleri: Craig Faria

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu