ManşetMedya

Bir döneme damgasını vuran TV kanalı kapanıyor

TV dünyasında şok gelşme…Bir dönemin en çok konuşulan kanalı Cine 5 kapanıyor.Türkiye’nin eski özel televizyon kanallarından bir olan Cine 5 kapanma kararı sürpriz bir gelişme olarak yorumlandı. Cine 5’in yetkililerinin ‘tasfiye işlemlerini başlattıkları ifade ediliyor.

cine5-kapaniyor-2

Bir süre önce TMSF’nin el koyduğu, son olarak da Al Jazeera Türk’ün 4 yıl önce frekansı için TMSF’den satın aldığı Cine 5 kanalının yayın hayatına son vermesi şaşkınlık yarattı.

Al Jazeera Türk’ün 2011 yılında satın aldığı kanal, uzun bir süredir yayınlarına programların tekrar bölümleriyle devam etmekte ve sadece ana haber bültenini canlı olarak yayınlıyordu.

BİR DÖNEM ŞİFRELİ YAYIN YAPMIŞTI

Türkiye’nin ilk ücretli, şifreli kanalı olan Cine5, 2004 yılında TMSF’nin el koymasının ardından 2006 yılında şifresiz yayına geçmişti.

Kapatılma kararıyla birlikte kanal çalışanlarının büyük bir şok yaşadığı ve personelin oldukça mutsuz oldukları konuşuluyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu