Medya

Bir gün her yazar Ertuğrul Özkök’le polemik yaşayacak!

Hürriyet gazetesinin eski genel yayın yönetmeni halen gazetenin köşe yazarı olan Ertuğrul Özkök’le Türk basınında polemik yaşamayan yazar yoktur dense yeridir. Eskiden daha çok sataşmalara maruz kalan Özkök, son zamanlarda tarzını değiştirdi. Özkök, şu sıralar hükümete yakın olan gazete yazarlarıyla sık sık girdiği polemiklerle gündemde.

En son Yenişafak gazetesinde yazan Salih Tuna ile polemik yaşayan Ertuğrul Özkök, Tuna’nın veda yazısından sonra Yenişafak’ta yazmaya devam etmesini eleştirmişti. Salih Tuna’nın  en son yazdığı yazının başlığı ise ” bir bırakmadınız ki bırakayım” başlığını taşıyordu.

Destekten TR

İkili arasındaki “fırıldaklar” konulu polemik geçtiğimiz günlerde medyanın gündemindeydi.

Destekten TR

Tuna’dan sonra şimdi de Star gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce ile polemik yarışına girdi.

Destekten TR

Eski tarzından eser kalmayan Ertuğrul Özkök’ün polemikçi tarzıyla öne çıkması dikkatlerden kaçmıyor. Ünlü köşe yazarının neden böyle bir tarzı benimsediği bilinmiyor. Yazılarında sık sık isimler geçiren Özkök, bu yeni tarzıyla yeni polemiklere de davetiye çıkarıyor.

Özkök’ün polemik yaşadığı son isim Hüseyin Gülerce…Bir yazısında ” Ortodoks Rusya ve Yahudi İsrail’le barışan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a şimdi sıra iç barışta” diye yazan Özkök’e Gülerce’den itiraz gelince ünlü yazar için yeniden bir polemik konusu ortaya çıkmış oldu. Özkök, bu fırsatı beklendiği gibi hiç kaçırmadı “Eski Hocaefendi’sine ihanet eden son yanaşma yeni Reis’ine de ihanet eder” başlığı ile sert bir göndermede bulundu.

Şimdi gözler Gülerce’nin muhtemel bir Ertuğrul Özkök ile ilgili bir güzelleme(!) yazısında.

Ertuğrul Özkök’ün yazılarında öne çıkan polemikçi yaklaşım onun yazı başlıklarında da kendini net bir biçimde belli ediyor.

Örneğin, bugünkü Hürriyet’teki köşesinde yazdığı yazının başlık ve ara başlıkları şöyle:

“Ahmet Taşgetiren ‘baş kıro’da ısrarlı”

“Eski Hocaefendi’sine ihanet eden son yanaşma yeni Reis’ine de ihanet eder”

İki Hürriyet bir Cumhuriyet yazarının polemiğinde öyle arada ezilip kalmam”

“Tayfun kardeşim derim ki biz bu topa girmeyelim”

MEDYABEY

 

 

 

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Fiyatuygun.com TR