Yazarlarımız

Bir ilişkiye gerçekten hazır mısın?

Bir ilişkiden çıkıyoruz ve aradan belirli bir zaman geçip kalbimizin yeni bir ilişkiye hazır olduğunu hissediyoruz. Tam da bu dönemde karşımıza seçenekler çıkmaya başlıyoruz. Yeni birisi ile tanışıyoruz, hemen ardından bir kişi daha karşımıza çıkıveriyor. Haliyle kafamız karışıyor, hangisi bizim için daha hayırlı diye..

Hatta çoğu zaman, karşımıza çıkan tüm seçenekleri bir dönem değerlendirmeye alıyoruz. Ayrı ayrı görüşmeler filan. Sonuca bakıldığında ya birisi ile yolumuza devam ediyoruz ya da ikisi de olmuyor ve önümüze bakıyoruz.

Milyonlarca kalabalığın içinde çoğumuz yalnız kalmayı başarıyoruz. Hatta yalnızlığımızda profesyonelleşiyoruz. Bu durumun en temel sebebi ise ne istediğimizi bilmemekten kaynaklı. Bir ilişkiye dair isteklerimiz ve deneyimlemek istediğimiz duygular net ise, karşımıza seçenek de çıksa ona göre tercih yapabileceğiz fakat yapamıyoruz çünkü biz de ne istediğimizi henüz net olarak bilmiyoruz.

İLİŞKİDEN ÖNCE KENDİNİ BİLMEK

*Bir başkası ile ilişki içerisine girmeden önce, en iyi ilişkiyi kendinle kurmak zorundasın.

*Bilinçaltının ve egonun oyunlarını net olarak bilmek zorundasın ki istediğin şeyi sen mi istiyorsun yoksa ego tarafından mı isteniliyor ayırt edebilesin.

*Bir ilişkiye gerçekten hazır mısın yoksa hala geçmişin izlerini mi taşıyorsun? Kendine karşı dürüst ol ve cevabı bul (gerekiyorsa destek al). Kalbin iyileşmediyse kendini affet ve kendine zaman tanı.

*Kendinle bireysel mutluluğu yakala. Tek başına daha çok zaman geçir ve kendinden keyif al.

*Daha çok meditasyon yap ve ruhunun derinliklerine in.

Kendini daha iyi tanımaya başladıktan sonra en sağlıklı tercihi zaten yapacaksın. Karşına seçenekler çıksa bile kalbinin sesini dinlemeyi öğreneceksin. Sonrası zaten mutluluk üzerine kurulu deneyimler olacak. Kendinle mutluysan yalnız kalmayı da tercih edebilirsin, karşına çıkan insanlardan sana en iyi geleni de…

Unutma; bir şey varsa vardır yoksa yoktur. Elbette ki iki insan arasındaki bağ ilişki içerisinde her an gelişecektir fakat ilk başta enerji kendini belli de edecektir. Aranızdaki enerji zayıfsa yapılması gereken ortadadır, bir gün daha da güçlenir ya da belirli bir zaman geçtikten sonra severim diye bir şey yoktur. Bu düşüncenin altında yalnız kalma korkusu vardır…

( Yazıyı okuyanlar, instagramda yazının görseli altına istediği bir ifade bıraksın. Sizi çok seviyorum unutmayın, asla yalnız değilsiniz… )

CAN PERİMCEK/MEDYABEY

SPİRİTÜEL DANIŞMAN & YAŞAM KOÇU

İnstagram: @canperimcek

Twitter: @canperimcek

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu