Teknoloji

Bir iş logosu tasarlarken akılda tutulması gereken temel unsurlar

Logo, herhangi bir çaba harcamadan tasarlayabileceğiniz sadece bir görüntü veya statik bir sembol değildir. Bir logo, bir markanın kimliğini ifade ettiği için bir işletme/marka için çok önemlidir.

Logo olmadan bir markanın kendi kimliğine sahip olması mümkün değildir. Tüketicilerin zihninde olumlu bir izlenim bırakmak için sıra dışı bir logo tasarladığınızdan emin olmalısınız.

Bu yazıda, bir işletme logosu tasarlarken aklınızda bulundurmanız gereken önemli şeyleri listeleyeceğiz.

Ancak ana unsurları listelemeden önce, çekici bir iş logosu tasarımına sahip olmanın faydalarını okumanızı istiyoruz.

  1. Bir logo iyi bir ilk izlenim bırakır
  2. Marka hakkında net bir mesaj verir
  3. Markaya kimliğini verir
  4. Sizi rakiplerinden ayırır
  5. Yatırımınızdan geri dönüş sağlar

Profesyonel bir logo oluşturucu eksikliği nedeniyle işletmelerin başarısız olduğunu gördük. Yeni bir işletmenin ilgi eksikliğinin ortak nedeni, bir logo tasarlamanın çok pahalı olmasıdır. Bugün profesyonel logo tasarımcıları, benzersiz bir logo tasarlamak için bin dolardan fazla ücret alıyor.

Bu kadar paranız yoksa endişelenmeyi bırakın çünkü çevrimiçi bir logo tasarım aracının yardımıyla kendi başınıza bir logo oluşturabilirsiniz. Birçok çevrimiçi logo tasarım aracı, kendi başınıza bir logo oluşturmanıza yardımcı olabilir. Popüler ücretsiz logo tasarım araçlarından biri https://www.logomaker.net/tr ait! Bu logo oluşturucu, herhangi bir güçlük çekmeden profesyonel, çekici ve ücretsiz logolar elde etmenize yardımcı olabilir.

Çevrimiçi logo oluşturma araçlarıyla bağlantı kurmadan önce, tasarım sürecine başlamadan önce her tasarımcının dikkate alması gereken önemli unsurları okumalısınız!

Logo tasarlarken göz önünde bulundurulması gereken temel unsurlar!

Kendiniz bir logo oluştururken veya çevrimiçi bir logo tasarım aracı kullanırken odaklanmanız gereken önemli şeylerden bazıları burada.

●       İhtiyaçları araştırın ve analiz edin(Markanın hedefleri)

Logo tasarımında en önemli şey markanın neyi temsil ettiğini ve amacını bilmenizdir. Size daha önce de söylediğimiz gibi, logo sadece bir görüntü değildir. Markanızın kimliği, fikirleri, mesajı, misyon ifadesini ve potansiyel bir tüketiciye yönelik hedefleri temsil edecektir. Bu nedenle, bir logo tasarlamaya başlamadan önce, işletmenin hedefleri hakkında kapsamlı bir araştırma yaptığınızdan emin olmalısınız.

 

 

●       Logo trendlerine güvenmeyin

Günümüzde insanların yaptığı en yaygın hata, devam eden trendlere dayalı çevrimiçi logo oluşturma araçlarıyla bir logo oluşturmaktır. Trendlerin zamanla kaybolması amaçlandığından, trendi takip etmenin aptalca bir yaklaşım olduğunu bilmelisiniz. Bu nedenle, logonuzun ve markanızın trendle birlikte kaybolmasını istemiyorsanız, markanızın doğasına uygun, her daim yeşil ve sade logo tasarımları yaratmanızı öneririz.

●       Doğru logotipi seçin

Logo tasarımında en önemli unsur logo tipinin seçimidir. Logo birçok farklı türde mevcuttur. Logonun başlıca üç türü metin tabanlı logolar, sembol tabanlı logolar ve üçüncüsü ise her ikisinin birleşimidir. Metin tabanlı logolar, yalnızca metin kullanmanız gereken logolardır; popüler örnekler Adidas, FedEx ve Ferrari’dir. Sembol tabanlı logolar, yalnızca çekici bir sembol tasarımı oluşturmanız gereken logolardır ve en iyi örnekler Playboy bunny, Volkswagen ve Apple Inc’dir. Metin artı sembolik logolara örnek olarak Nike, LACOSTE ve Samsung bulunur.

●       Doğru renkleri elde edin

Renkler, bir logo tasarımının en önemli ve öne çıkan öğesidir. Logo tasarımınızın markanızın nişiyle uyumlu olmasını istiyorsanız, doğru renk şemalarını seçtiğinizden emin olmalısınız. Her rengin bir kişiliği vardır, bu nedenle markanın ismine ve nişine uygun şemayı kullanmalısınız. Örneğin, bir logodaki yeşil renk, markanızın doğal ürünler sunduğunu gösterir. Aynı şekilde logolardaki kırmızı renk de gençlere hitap ediyor ve gücün/enerjinin simgesi.

●       Ftemizlemek gerekir logonun

bir logo kullanmak yazı stilleri bile layperson anlaşılır ve okunabilir olması gerektiğini bilmesi gerekir Youont.Amatör insanların yaptığı yaygın bir hata, karmaşık yazı tipi stilleri kullanmalarıdır. Logonuzu ne kadar karmaşık ve düşmanca yaparsanız, pazarda yer almanızın o kadar zor olacağını anlamalısınız. Basit metin içeren basit bir logo, en başarılı olduğu düşünülen logodur.

Sonuç

Bir logo tasarımını tamamlamadan önce bu unsurlara odaklanırsanız, kolayca profesyonel bir logo oluşturabilirsiniz. Burada şunu bilmelisiniz ki, internetten en iyi logo oluşturma aracını seçerseniz, mükemmel logoları tasarlamak için pek çok yardım alabilirsiniz!

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu