Yerli Dizi

Bir Zamanlar Çukurova’nın yurt dışındaki başarısı parmak ısırtıyor

Atv’nin yüksek reytingli dönem dizisi Bir Zamanlar Çukurova, yayınlanmaya başladığı ülkelerde yakaladığı başarılı performansıyla dikkat çekiyor. Bir Zamanlar Çukurova Karadağ’da her bölümü ile en yüksek reytingleri alarak ülkede sezonun en çok izlenen Türk dizisi oldu.

YURT DIŞINDA BAŞARILI SONUÇLAR YAKALADI

Yapımını TIMS&B Productions’ın, yapımcılığını ise Timur Savcı ve Burak Sağyaşar’ın gerçekleştirdiği Atv dizisi ‘Bir Zamanlar Çukurova’, dünyanın dört bir yanında dikkat çekiyor.

Bir Zamanlar Çukurova, son olarak tüm dünyanın kendini eve kapattığı Ocak, Şubat, Mart ayları itibarıyla yeni yayınlanmaya başladığı ülkelerde evde kalanlara moral oldu.

Karadağ’da her bölümü ile en yüksek reytingleri alarak ülkede sezonun en çok izlenen Türk dizisi oldu. Romanya’da da yayınlandığı Kanal D kanalında büyük bir izleyici oranına ulaşan dizinin kimi bölümleri ülkede 2 milyon kişi tarafından izlenerek %21,8 izlenme oranına ulaştı.

Bir Zamanlar Çukurova’dan bir başka başarı haberi ise Özbekistan’dan geldi. Ülkede günlük olarak yayınlanan ve ilgiyle takip edilen dizi, “kısa sürede yüksek reyting oranlarına ulaştı.

Yayınlanan son bölümü milyonlar tarafından izlenen dizi, %15,59 oranında bir reytinge ulaşarak prime time kuşağında en çok izlenen dizi olarak sıralamada birinci oldu.

Bir Zamanlar Çukurova adından sıkça söz ettirerek hem ulusal hem de uluslararası alanda başarısını devam ettiriyor. Dizi, çok yakında da Arjantin’in önde gelen ulusal kanallarından biri olan “Telefe” ve Şili’de “Mega” kanalında ekranlara gelmeye başlayacak.

Türkiye’de atv ekranlarında izleyicisiyle buluşan, dizi yayınlandığı günden bugüne kadar dünya çapında 50 ülkeye ulaştı.

Bir Zamanlar Çukurova’nın yayınlandığı ülkelerden 14 tanesi, dizilerini tüm dünyaya izleten Latin Amerika ülkeleri.

Bir Zamanlar Çukurova’da İstanbul’dan kaçıp Adana’da bir çiftliğe sığınan iki genç aşığın, Çukurova’nın en güçlü ailelerinden biriyle kesişen ve ayrı yerlere savrulan hayat hikayesi anlatılıyor.

Dizi, 70’lerin Adana nostaljisini ekranlara getiriyor.

Dizide nostaljik otomobiller ve dönemin stil ikonu kostümler dikkat çekiyor.

Başrollerinde Vahide Perçin, Murat Ünalmış, Uğur Güneş, Hilal Altınbilek, Kerem Alışık, Esra Dermancıoğlu, Bülent Polat, Melike İpek Yalova’nın yer aldığı dizide ayrıca şu isimler yer alıyor:

Alayça Öztürk, Sibel Taşçıoğlu, Turgay Aydın, Selin Yeninci, Selin Genç, Mehmet Polat, Serpil Tamur, Aras Şenol, Polen Emre, Şirin Öten.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu