Magazin

Bircan Bali ve Reynmen davalık oldu…4 yıla kadar hapsi isteniyor

‘Reynmen’ olarak bilinen genç youtuber Yusuf Aktaş’a, Beyaz TV’de yayınlanan Söylemezsem Olmaz’ın magazin yorumcusu Bircan Bali’yi tehdit ettiği ve hakarette bulunduğu iddiasıyla 4 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle dava açıldı.

REYNMEN’E DAVA ŞOKU

Milliyet’ten Damla Güler’in haberine göre, kamuoyunda ‘Reynmen’ olarak bilinen şarkıcı Yusuf Aktaş’a, magazin yorumcusu Bircan Bali’yi tehdit ettiği ve hakarette bulunduğu iddiasıyla 4 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Beyaz TV ekranlarında magazin programı sunan Bircan Bali, ‘Reynmen’ olarak bilinen sosyal medya fenomeni ve şarkıcı Yusuf Aktaş’ı savcılığa şikayet etti.

Avukatı Levent Karakoç aracılığıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayet dilekçesi sunan Bircan Bali, Reymen’in Instagram hesabından bir video paylaşarak, kendisini tehdit ettiğini ve hakarette bulunduğunu savundu.

Söz konusu videoda, “Leşsiniz, siz iki iğrenç insan, ucuzsunuz. Vasfınız ne sizin? Değerlerim hakkında yaptığınız yorumların bedelini ağır ödeyeceksiniz. Elimden ne geliyorsa yapacağım. Bu yaptığınıza sizi pişman edeceğim” ifadelerinin yer aldığı belirtildi.

Olaya konu suçların ‘uzlaştırma’ kapsamında kalması sebebiyle suç duyurusu, Uzlaştırma Bürosu’na gönderildi.

“KENDİMİ SAVUNMAK İÇİN VİDEO ÇEKTİM”

Soruşturma kapsamında ifadesi alınan Reynmen, Bircan Bali’nin sürekli kasıtlı şekilde kendisini hakkında milyonlara ulaşan hakaret içerikli yorumlar yaptığını belirterek, kendisini savunma ve anlatma amacıyla suçlamaya konu videoyu çektiğini söyledi.

İfadenin ardından taraflar uzlaşmayı kabul etmeyince, Yusuf Aktaş hakkında ‘tehdit’ ve ‘hakaret’ suçlarından 9,5 aydan 4 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle dava açıldı. Şarkıcının yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

Bircan Bali’ye magazin programında Seren Serengil eşlik ediyor.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu