Yazarlarımız

Bireysel farkındalıklar neden önemli?

Ülkemde ve dünyadaki tüm Müslümanlara sorun… Adem’in eşinin adı nedir diye ? Hemen hemen hepsi “Havva” diyecek…

Peki, neden ?

Çünkü, hemen hemen hepsinin bilinç düzeyi hala Tevrat’ta kalmıştır. Zira Havva ismi Tevrat’ta geçer. Adem’in eşinin ismi Kur’an’da “zevcike”dir. Onun da manası “şuursal zevktir”… Şuur ve düşünce erildir. Ondan çıkan zevk de dişidir! Yani düşünce aDEM…Ondan çıkan mânâ ve anlam olan eşi de ZEVK’tir…TAD’dır…. Tevrat’taki Adem ise bedendir. Eşi ise havadır. Bedeni ayakta tutan hava yani nefestir çünkü!

E yani ne demek bu ?

Bu, şu demek… Çoğunun bilinç düzeyi Kur’an’a hâlâ geçememiş! Geçemediği gibi Muhammedi de anlamamışlar demektir bu…  Zira bizim Muhammedimiz mânâ adamıydı… Tevrat, madde alemine hitap eder….Muhammed şuuru ve bilinç seviyesi manaya yönelik hitap sunar.

Günümüzde maalesef kulaktan dolma toplumsal bir din yaşanıyor. Öz’den hissedilen o farklı bireysel farkındalıklar ve bakış açıları yok ediliyor. Bireysel farkındalık yok edildiğinde ise, bütünsel farkındalık uyanışı gerçekleşmiyor. Zira bütünü oluşturan zerrelerdir. Zerre yoksa bütün de yoktur!..

Herkes birilerini kendi bakış açısının merkezine çekmeye çalışıyor. İşte tüm fiyasko burada başlıyor…

Neden?

Çünkü bilimsel olarak da kanıtlanan değişmez bir kaide vardır sistemde… Peki nedir bu kaide? “Merkez kaç kuvveti!”..

Yani kimin merkezine kendi bakış açını koyarsan seni o kadar çok hızlı bir şekilde en uzağa fırlatır! Çünkü her bireyin merkez noktası kişinin KENDİNSEL’lik enerjisi ile doludur ve kişinin bu merkezinde TEK BİR BOŞLUK BİLE YOKTUR!…Ve bu merkez sadece kişinin kendine aittir!

Birbirimizi kendi bakış açımıza çekip durmayı bırakıp önce kendimize bir çeki düzen verelim! Ancak bu idrak ve şuur ile toplumsal refah ve huzur bütünsel olarak sağlanabilir.

Sevgiler saygılar (*)

AZRAK BEYAZ/MEDYABEY

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu