Medya

Birgün gazetesi Sedat Peker’in açıklamalarını yayınlayan Erk Acarer’in işine son verdi

Sedat Peker'in mesajlarını kendi hesabından yayınlayan BirGün gazetesi yazarı Erk Acarer’in gazete ile yollarının ayrıldığı öğrenildi. Durum Acarer'in sosyal medya paylaşımıyla gün yüzüne çıktı.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in Twitter mesajlarına kendi hesabından aracılık yapan gazeteci Erk Acarer’in BirGün gazetesindeki işine son verildiği iddia edildi. Acarer’den söz konusu iddiayla ilgili henüz bir açıklama gelmedi.

Acarer’in Sedat Peker mesajlarına aracılık etmesi gazetecilik etiği açısından tartışmalı bulunmuş, Uğur Dündar, Yılmaz Özdil ve Faruk Bildirici bu konuda açıklamalar yapmıştı.

ERK ACARER’DEN AÇIKLAMA

Ayrılığın bugün internet haber sitelerinde yansımasının ardından bir açıklama yapan Acarer, “Özgürleşmek iyidir” diyerek şu açıklamayı yaptı: “Görsel medyaya, üzerinde çalıştığım kitap ve projelere daha fazla yoğunlaşacağım. Elbette yazılı olarak da haberlerimi kamuoyu ile buluşturmaya devam edeceğim. Nazımı, kahrımı çeken dostlarıma, yüreklendiren okuruma teşekkürü borç bilirim.”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu