Medya

Birgün gazetesinde Mine Kırıkkanat röportajı krize neden oldu

Birgün gazetesinde röportajlar yapan Özlem Özdemir’in yazar Mine Kırıkkanat ile yaptığı röportaj başına dert açtı.

Mine Kırıkkanat’ın gazeteye verdiği röportajda PKK’yı sert bir dille eleştirmesi ve “PKK’da kadınların mal gibi kullanıldığı” ifadesi Birgün yönetiminde krize neden oldu.  Röportajın ardından Birgün özür metni yayınladı. Bunula da kalmayan gazete, söyleşiyi yapan Özdemir hakkında gereken cezanın verileceği belirtti.

Bugün sosyal medya hesabından açıklama yapan editör Özlem Özdemir, “Birgün gazetesi yönetim kuruluyla yaptığımız görüşme sonunda; gazetedeki söyleşilerime belirsiz süreyle ara verilmesinin uygun olduğu tarafıma bildirilmiş olup, bir süre sonra tekrar değerlendirme yapılmasına karar verilmiştir” diye yazdı.

Kovulmadığını dile getiren Özdemir, “Yukarıda belirttiğim gibi işten çıkarıldığım söylenmedi.Röportajlara bir süre ara verildi.Bunun dışındaki tartışmalar benim dışımdadır!” ifadesine yer verdi.

Birgün gazetesinin böyle bir nedenden dolayı editörüne müeyyide uygulaması ise şaşkınlık yarattı. Gazeteye sosyal medyadan da tepki veren kullanıcılar, Birgün yönetiminin bu tavrıyla açıkça terör örgütüne destek verdiğine dair yorum yaptılar.

Etiketler

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı