Medya

Birgün gazetesinin Barış Pınarı Harekatı için yaptığı “karanlık” yayına gözaltı

Terör örgütü PKK’ya yakınlığı ile bilinen Birgün gazetesi Suriye’de Fırat’ın doğusundaki terör kamplarını imha etmek için başlatılan Barış Pınarı Harekâtı’nı, “Karanlık yolda ilk adım atıldı” başlığıyla duyurdu. Birgün gazetesinin internet sorumlusu Hakan Demir, “halkı kin ve düşmanlığa tahrik ettiği” gerekçesiyle gözaltına alındı.

Birgün gazetesinin internet sorumlusu Hakan Demir’in gazetenin sosyal medya hesabında yaptığı Barış Pınarı Harekatı ile ilgili paylaşımıyla “halkı kin ve düşmanlığa tahrik ettiği” gerekçesiyle gözaltına alındığı haber veriliyor.

Barış Pınarı Harekatı’na ilişkin sosyal medyada kara propaganda yaparak halkı kin ve nefrete tahrik edici paylaşım yapanlara ilişkin emniyet birimlerince yapılan çalışmalar sürüyor.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, bu kapsamda Birgün gazetesinin sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımlara ilişkin gazetenin internet sorumlusu Hakan Demir hakkında ”halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek” suçundan gözaltı kararı verdi.

Savcılığın talimatı üzerine harekete geçen polis ekipleri, Demir’i gözaltına aldı. Demir’in emniyetteki işlemleri sürüyor.

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı