GündemManşetTelevizyon

Birleşik Arap Emirliği kanalı Dubai TV’den Türkiye aleyhine skandal yayın!

Birleşik Arap Emirliği’nde yayın yapan Dubai TV bugün skandal bir yayına imza attı. Dubai TV, Türkiye karşıtı yaptığı yalan haberle tepkileri üstüne çekti. İlgili haberda “Türk askerleri Katar’da sokağa çıkma yasağı ilan etti” denilerek karalama yapılmaya çalışıldı…

Birleşik Arap Emirliği (BAE) kanallarından Dubai TV’de yapılan haberde “Katarlı bazı muhalif kaynaklar, Türk askerlerinin Doha’daki bazı yolları kapattığı ve insanların geçişine izin vermediğini aktardı. Türk askerleri, Katar’da sokağa çıkma yasağı ilan etti” ifadelerine yer verildi.

Al JazeeraDdan alınan habere göre; Dubai TV, Türk askerinin Katar’da hükümeti protesto eden göstericilere biber gazı sıktığını iddia etti. Katar, Birleşik Arap Emirlikleri kanalının yalan haber yaptığını belirtti. Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) yayın yapan Dubai TV isimli kanal, Katar’ın başkenti Doha’da hükümet karşıtı protestoların olduğu yönünde haber yaptı. “Katarlı muhalif kaynaklar”a dayandırılan haberde, aralarında Türkiye’den gelenlerin de olduğu askerlerin, protestoculara biber gazı sıktığı iddia edildi. Türkiye’yi karalamaya yönelik bu haberin özellikle Suudi arabistan, BAE ve Bahreyn’in Katar’a ambargosu sürerken yapılmasına dikkat çekilirken, bu ülkelerin ‘teröre destek’ suçlamasını Katar’ın reddettiğine vurgu yapılıyor. Bilindiği üzere 5 Haziran’da Katar’a karşı abluka kararı alan ülkeler arasından bulunan Birleşik Arap Emirlikleri, o günden bu yana Katar’a karşı çirkin bir politika sergilemeye başlamış ve her yolu kullanmıştı. Özellikle basın yoluyla karalama kampanyası yürüten BAE, Katar’a destek olduğu için Türkiye’yi de hedef almış görülüyor. BAE’nin Türk askerinden rahatsız olması 15 Temmuz hain darbe girişiminin BAE bağlantıları olduğu daha önce de ortaya çıkması nedeniyle “Bir tesadüf değil” diyerek nitelendiriliyor.

Katar Hükümeti haberi yalanladı

Katar Hükümeti basın ofisi, bunun yalan haber olduğunu belirtti.  Ancak iddialara göre; Dubai TV’de yer alan haberde şu skandal ifadelere yer verildi: “Katarlı bazı muhalif kaynaklar, Türk askerlerinin Doha’daki bazı yolları kapattığı ve insanların geçişine izin vermediğini aktardı.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu