Magazin

‘Bizim Evde 2 Devre’ oyunu 13 Mart’ta Dr. Kadir Topbaş Kültür Merkezi’nde

Züyatro adlı tiyatro topluluğunun kurucusu Zülfikar Yazgaç’ın yazıp oynadığı ve aynı zamanda yönetmenliğini yaptığı Bizim Evde 2 Devre oyunu tiyatroseverlerle buluşmaya devam ediyor. Oyun, 13 Mart Çarşamba günü saat 20:00’de Esenler Belediyesi’nin kültür hizmeti olarak Dr. Kadir Topbaş Kültür Merkezi’nde sergilenecek. Tiyatroseverler oyunu ücretsiz olarak izleyecek.

BİZİM EVDE 2 DEVRE OYUNUNUN KONUSU

Bizim Evde 2 Devre oyunu adından da anlaşılacağı üzere aynı ailenin iki ayrı hayatı anlatılıyor. İlk perdede çok başarılı bir sporculuk döneminden sonra antrenörlüğünde dikiş tutturamayan ve ekonomik olarak zorlanan eski bir futbolcunun bir günlük ev hayatı, aile ilişkileri komik bir şekilde anlatılıyor.

Babası, amcası, eşi biri kız biri erkek iki çocuğu ile beraber yaşayan Cengiz kuşak farkını babası, amcası ve çocukları ile çözmeye çalışır. Ve antrenörlüğünü yaptığı takımın son maçını oynayacaktır. Aynı gün ve ilk perde kahkahalar ve büyük bir sürprizle biter. İkinci perde hayatlarında ki ikinci devredir artık. Aile beklenmedik olaylarla çok çok çok zengin olmuştur. Ama bu zenginlik mutluluk yerine aile içi iletişimsizlik başlatmıştır. Cengiz’in kızı uyuşturucu illetinde, oğlu ise mafya ile başı beladadır.

13 MARTTA ESENLERDE SAHNELENİYOR

Oyunun yazarı Zülfikar Yazgaç oyunla ilgili olarak “Yaklaşık 120 dakika süren oyunumuzun çokça kahkaha ve finalde 10 dakikalık bölümde gözyaşları var. Kısaca ‘Bizim Evde  2 Devre’ Rahmetli Ustam Nejat Uygur’un dediği gibi ‘ Hani şeker yersiniz ağzınız tatlanır. Biber yersiniz gözünüz yaşlanır ya işte tam böyle bir oyun..” diyor.

Oyunda; Zülfikar Yazgaç, Asım Ünal, Merih Fırat, Tuncay Gençkalan, Yaşar Ayvacı, Ebru Çömlekçi gibi oyuncular yer alıyor.

Bizim Evde 2 Devre 13 Mart Çarşamba günü saat 20:00’de Esenler Dr. Kadir Topbaş Kültür Merkezi’nde sahnelenecek. Vatandaşlar oyunu ücretsiz olarak izleyebilecek.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu