OyunTeknoloji

Blizzard açıkladı…. Windows XP ve Vista kullananlar hangi popüler oyunları oynayamayacak?

Windows XP ve Windows Vista kullananlara kötü haber. XP ve Vista kullananlar artık Blizzard’ın popüler oyunlarından destek alamayacak. Oldukça popüler olan World Of Warcraft, Starcraft II, Hearthstone, Overwatch ve Diablo III gibi çok sayıda müdavimi olan oyunlar bundan böyle her iki işletim sisteminin Blizzard tarafından desteklenmeyeceği haber veriliyor.

BLIZZARD HABERİ DOĞRULADI

PC Gamer’da yer alan habere göre Windows XP ve Windows Vista yukarıda listelenen oyunlara destek alamayacaklar. Blizzard’ın eski işletim sistemlerine desteği keseceğine dair bu haberin oyun şirketi tarafından da doğrulandığı bildiriliyor.

blank

Ancak Blizzard’ın topluluk yöneticisi, bu sistemler için teknik desteğin devam edeceği ancak DLC ve yamaların Windows 7, 8 ve 10 için dağıtılacağını açıkladı. Yeni çıkacak oyunlar da bu iki sisteme gelmeyecekler.

Yıl içinde sözü geçen oyunlara gelecek olan yeni eklentiler Windows XP ve Windows Vista için geçerli olmayacak ama teknik sorunlar için sistemde var olan oyunlara “teknik destek” devam edecek. Blizzard bu stratejisinde, eski işletim sistemi kullanan oyuncuların artık sistemlerini yükseltmeleri gerektiği için yaptığını söylüyor.

blank

Diğer sebeplerden biri olarak da bu antika sistemlerin artık oyuncuların güvenli olarak oyun oynamalarının güvenlik açısından neredeyse kendilerini bile koruyamıyor olması gösterildi

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu