Yaşam

Boğazdan intihar’da “atlayacaksan atla diyen” iki kadına tutuklama talebi

Boğaz Köprüsü’nde gerçekleşen intihar eylemi ölümle bitti. Trafiğin yoğunlaşması yüzünden daha fazla beklemek istemeyen iki kadın sürücünün “atlayacaksan atla” şeklinde müdahalesinden sonra intiharcının kendini Boğaz’ın serin sularına bırakması gözleri bir anda olaya müdahil olan iki kadına çevirdi.

İstanbul’da dün 45 yaşındaki Erol Çetin’in Boğaziçi Köprüsü’nden atlayarak intihar etmesiyle ilgili ilginç gelişme yaşandı. İki kadın, Erol Çetin’i intihara teşvik etmek suçundan gözaltına alındı.

49 yaşındaki Hülya U.  ve 27 yaşındaki Merve Ö.’nün intihar etmek isteyen kişiye trafikte yoğunluğa sebep olduğu için “atla” diyerek seslendikleri iddia ediliyor. Gözaltına alınan iki kadın, emniyetteki işlemlerinin ardından sabah saatlerinde Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na getirildi.

İki kadının ifadesini Cumhuriyet Savcısı İsmail Göktürk aldı. Savcı Göktürk, iki kadını Türk Ceza Kanunu’nun 84-2 maddesinde yer alan “İntihara teşvik etmek” suçundan Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk etti.

Kadınların savcının yaptığı sorgulamada suçlamaları kabul etmedikleri haber veriliyor. İddialara göre iki kadın, otomobille köprüden geçerken intihar etmek için Boğaz Köprüsü’nün korkuluklarına çıkan Erol Çetin’e, “Saatlerce senin yüzünden trafikte bekliyoruz. Atlayacaksan atla” diye bağırıp küfür etti.

KENDİNİ BOĞAZ’IN SERİN SULARINA BIRAKTI

İlginç olay, dün sabah saat 09.30 sıralarında Boğaziçi Köprüsü’nde yaşandı.  Köprü korkuluklarına çıkan Erol Çetin, olay yerine gelen polis ekipleri tarafından ikna edilmeye çalışıldığı sırada köprüde trafik oldukça yoğunlaştı. Yoğunlaşan trafikte sürücüler uzun süre beklemek zorunda kaldı.

Ancak polisin tüm ikna çabalarına rağmen, üzerindeki tişörtü çıkaran Çetin, kendini korkuluklardan aşağı bıraktı. Erol Çetin, Deniz Polisi tarafından hemen sudan çıkarıldı. Ancak, sağlık ekiplerinin çabasına karşın kurtarılamadı.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu