GündemManşet

Böhmermann hakkında yüzlerce suç duyurusu ortaya çıktı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a Alman ZDF kanalından açıkça hakaret ederek bir anda gündeme gelen Alman komedyen Böhmermann’ın hakkında yüzlerce suç duyurusu olduğu ortaya çıktı.

Komedyen Jan Böhmermann hakkında yüzlerce kişinin hakarete uğradıkları nedeniyle suç duyurusunda bulundukları haber veriliyor.

Destekten TR

Almanya’da Mainz Savcılığı’nda görevli Başsavcı Andrea Keller, Rheinische Post gazetesine yaptığı açıklamada, Böhmermann hakkında dava açılması talebiyle Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türk hükümetinin yanı sıra yüzlerce kişi tarafından da suç duyurusu yapıldığını belirtti.

Destekten TR

SUÇLAMALAR TEK DAVA ADI ALTINDA TOPLANABİLİR

Destekten TR

Savcılığın, dava açılabilmesi için gerekli suç unsurlarının hukuki yönden mevcut olup olmadığını araştırdığını ifade eden Keller, dava açılabileceğine karar verilmesi durumunda tüm suçlamaların tek bir davada toplanabileceğini kaydetti.

Keller, yaptığı bir yazılı açıklamada ise, Böhmermann’ın bir avukat tuttuğunu ve soruşturmayla ilgili dosyalara bakmak için izin istediğini, kendisine bu iznin verildiğini bildirdi.

Keller, bu konuda ne zaman karar verileceği konusunda şu an bir şey söyleyemeyeceğini de belirtti.

 

.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Fiyatuygun.com TR