MagazinMedyabey TVSinema

Bollywood starlarından Netenyahu tepkisi

Ünlü Hint oyuncular Amir Khan, Salman Khan ve Shah Rukh Khan, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun Hindistan ziyaretinde düzenlenen davete katılmayı ve kendileriyle görüşmek isteyen Netenyahu’nun davetini reddettiler. Dünyaca ünlü aktörler Netanyahu için düzenlenen Hintli yıldızların katıldığı Bollywood partisine katılmayarak Filistin gerçeğine dikkat çekti.

HİNDİSTAN SİNEMASINDAN ONURLU DAVRANIŞ

Geçtiğimiz hafta Hindistan’a resmi bir ziyareti gerçekleştirerek Hindistan ile daha yakın ilişkiler kurma sözü veren Netanyahu’ya Bollywood starlarından tepki geldi. Başkent Yeni Delhi’de İsrail’i ziyaret eden ilk Hindistanlı lider olan Hindistan Başbakanı Narendra Modi tarafından karşılanan Netanyahu için Hintli yıldızların katıldığı Bollywood partisi düzenlendi.

FİLİSTİN’E DESTEK İÇİN

Dünyaca ünlü aktörler Amir Khan, Salman Khan ve Shah Rukh Khan düzenlenen davete katılmayı ve Netenyahu ile görüşmeyi reddederek, Filistin halkının maruz kaldığı zulmü protesto etmek ve Filistinlilerle dayanışma içinde olduklarını göstermek istediklerini belirttiler. Ünlü aktörler, bu tutumları ile sosyal medyada büyük destek gördüler.

BENİM ADIM KHAN VE BEN BİR TERÖRİST DEĞİLİM

11 Eylül saldırılarından sonra özellikle Amerika’nın islamafobisini konu alan, Shah Rukh Khan’ın başrolünde oynadığı Benim Adım Khan filmi dünyada büyük ilgi görmüştü.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu