Borsada Bitcoin Miktarı Dibi Gördü

Grayscale’in SEC (Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu) davasını kazanmasına ve spot Bitcoin ETF’lerinin piyasaya sürülmesine rağmen, merkezi kripto borsalardaki Bitcoin miktarı son beş yılın en düşük seviyesine geriledi. Özellikle büyük yatırımcılar, ellerindeki Bitcoin varlıklarını merkezi borsalardan çekmeye başladılar.

Kripto para borsalarındaki Bitcoin miktarı, 2 milyon adede kadar düştü ve bu durum, Ocak 2018 tarihinden bu yana görülen en düşük seviye olarak kayıtlara geçti.

CryptoQuant verilerine göre, merkezi kripto borsalarında bulunan Bitcoin miktarı beş yılın en düşük seviyesine geriledi. Bu adreslerde saklanan Bitcoin miktarı, 2 milyon adete kadar düşerek borsalardaki rezervlerin değerini 54,5 milyar dolar seviyesine indirdi. Sadece bu ay içinde Bitcoin miktarı yüzde 4 oranında azaldı.

Verilere göre, merkezi kripto borsalarının yaşadığı davalar ve iflaslar nedeniyle hala güvensizlik sorunu devam ediyor. Özellikle FTX’in iflas etmesi, birçok kripto yatırımcısını alternatif yöntemlere yönlendirmişti.

Matrixport’un Araştırma ve Strateji Müdürü Markus Thielen, kripto para borsalarının zaman içinde önemini kaybedeceğini ve bu nedenle borsaların kâr marjlarını korumak için alternatif yöntemlere yöneleceğini belirtti. Thielen’in liderlik ettiği Matrixport, mayıs ayında ClearLoop’a katılarak kurumsal borsa dışı ödeme seçeneklerini incelemişti.

Yayınlayan

Murat Beyoğlu

Murat Beyoğlu

14 Nisan 2002 tarihinde Afyon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde tamamladım. Şu anda medyabey.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir