Medya

Boşalan RTÜK üyeliğine seçilen isim belli oldu

TBMM Genel Kurulu’nda, AKP kontenjanından seçilen Taha Yücel’in istifasının ardından boşalan RTÜK üyeliği için seçim yapıldı.

İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, dün TBMM Başkanlığı’na, RTÜK üyeliği için iki isim sunmuştu. Dervişoğlu, dilekçede, “Anayasa ve 6112 sayılı Kanun’un amir hükümleri ve TBMM Başkanlığı’nın günümüze dek olan uygulamalarına göre RTÜK üyeliği seçimi, Kanun’un 35. maddesinin beşinci fıkrası gereği seçim anında Meclis’teki siyasi parti gruplarının halihazırdaki sandalye dağılımına göre gerçekleştirilmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Basın Danışmanı Murat İde ve gazeteci Çiğdem Akdemir’in ismi dün Meclis Başkanlığına sunulmuştu. Ancak, bugün yapılan oylamada İYİ Parti Grubu’nun adaylarının isimleri oylamaya sunulmadı.

Üst Kurul’da boşalan bir üyelik için AK Parti grubunun iki adayı arasında seçim yapıldı. Yapılan oylamada Mete Hacıarifoğlu, 243 oyla yeni RTÜK üyesi olarak seçildi. Batuhan Mumcu ise 4 oy aldı. 5 oy boş çıktı.

Mete Hacıarifoğlu kimdir?

Ağustos 1973’te Karabük’te doğdu. 1996-2003 yılları arasında Emniyet Genel Müdürlüğü’nde polis memuru olarak görev yaptı. 2003-2009 yılları arasında RTÜK’te uzman kadrosunda görevlendirildi. 2009-2013 yılları arasında AB Bakanlığı’nda geçici görevli personel olarak çalıştı. Daha sonra RTÜK’e döndü; 2013’ten bu yana araştırmacı kadrosunda Özel Kalem Müdür Vekili olarak görev yapıyor. Ayrıntılar birazdan…

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu