BOTAŞ, Eylül Ayında Doğal Gaz Fiyatlarını Sabit Tutuyor

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ), Eylül ayı için doğal gazın satış fiyatlarında herhangi bir değişiklik yapılmadığını duyurdu. Konut, sanayi ve elektrik üretim amaçlı tarifelerde sabitlik devam ediyor.

BOTAŞ’ın resmi internet sitesinde yayımlanan tarife tablosuna göre, Eylül ayında geçerli olacak olan doğal gaz tarifesi şu şekilde belirlendi:

  • Konut aboneleri için 1000 metreküp doğal gazın satış fiyatı 4 bin 80 lira olarak sabit kaldı.
  • Sanayi aboneleri için kademe 1 için 1000 metreküp doğalgazda fiyat 7 bin 124 lira, kademe 2 için ise 9 bin 478 lira olarak belirlendi.
  • Elektrik üretim amaçlı doğal gaz tarifesinde ise 1000 metreküp doğalgazın fiyatı 10 bin lira olarak açıklandı.

BOTAŞ’ın duyurusunda, “Household Energy Price Index (HEPI) fiyatları esas alındığında, halen konutlarda, Ukrayna’dan sonra Avrupa ülkeleri arasında en düşük doğal gaz fiyatının Türkiye’de uygulandığı” vurgulandı.

Bu gelişmeyle birlikte, Eylül ayında doğal gaz tüketen abonelerin satış fiyatlarında herhangi bir artış olmayacak ve mevcut tarifeler sabit olarak devam edecek.

Yayınlayan

Murat Beyoğlu

Murat Beyoğlu

14 Nisan 2002 tarihinde Afyon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde tamamladım. Şu anda medyabey.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir