Yaşam

Böylesi görülmedi, Nisan ayında Antalya’da kar

Olmaz denen oldu, Bahar mevsiminin ikinci ayının ilk haftasında Antalya zirvelerindeki kar inanılmaz manzaralara ev sahipliği yapıyor.

Antalya’da turizm mevsimi için hazırlıklar son hızla devam ederken Torosların zirvesinde de karla kaplı manzara görenleri büyülüyor.Antalya Büyükşehir Belediyesi Türkiye’nin “Deniz, kum, güneş, tatil” deyince akla gelen eşsiz sahil şehir Antalya için kolları sıvadı. Dünyaca ünlü sahil ve plajları yeni sezona hazırlanan Antalya’da turizm mevsimi hazırlıkları kapsamında Torosların zirvesinde de kar temizliği yapıyor.

Antalya sahillerinde hava sıcaklıkları yükseldi. Antalya yaza göz kırpmaya başladı. Antalya Büyükşehir Belediyesi plaj ve sosyal alanlarda temizlik ve düzenleme çalışmalarına tam gaz devam ediyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi, yine turizm mevsimi hazırlık kapsamında yaklaşık 2 bin metre yüksekliğindeki yaylanın karla kaplı yolunu iş makineleri ile açma çalışmaları gerçekleştiriyor.

Yayla mevsimi geldi

Antalya dağ eteklerinde hummalı bir çalışma sürüyor. Antalya’da özellikle Serik yaylaklarının çok meşhur olduğu biliniyor. Bahar aylarında hayvancılıkla uğraşanların, yaz aylarında da yaylaya çıkan vatandaşların yoğun olarak kullandığı yolu açmak için ekipler, yer yer kalınlığı 2 metreyi bulan karla yoğun bir mücadele veriyor ve temizlik çalışmalarına devam ediyor. Yaklaşık 25 kilometrelik yayla yolunun 15 kilometresi greyderle ulaşıma açıldı bile. Zirveye yaklaştıkça karın yoğunlaşması ve mücadelenin zorlaşmasıyla belediye çalışanları iş makinelerine zincir takarak Akgedik mevkine kadar ulaştı.  Antalya yerli halkının özellikle  hafta sonlarını geçirdiği Sarısu ve kadınlar plajı, dünyanın en ünlü plajlarından biri olan Konyaaltı Sahili, Beldibi ve Lara plajlarında da çalışmaların devam ettiği bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu