M.Bey/Özel

BRİÇ FEDERASYONU CNNTÜRK SPİKERİ UĞUR ÖNVER’İ NEDEN KINADI?(MEDYABEY-ÖZEL)

Briç Federasyonu resmi internet sitesinden yapılan açıklamada CNNTürk spikeri Uğur Önver kınandı. CNN Türk’te 8 Aralık 2013 tarihindeki sabah programında İnönü İkili Turnuvası’ nı ve bric sporunu tanıtan bir programı yayınlandı. Programın ardından yayına giren  Güne Merhaba adlı programda  spor spikeri Uğur Önver’in  briç sporuyla ilgili yaptığı yorum Briç Federasyonu yetkililerinin tepkisini çekti.

Konu ile ilgili Briç Federasyonu’ndan yapılan açıklama şöyle:

“CNN Türk televizyonunda 8 Aralık 2013 tarihindeki sabah programında, 7-8 Aralık 2013 tarihinde yapılan İnönü İkili Turnuvası’ nı ve bric sporunu tanıtan bir programı takiben yapılan Güne Merhaba adlı programda söyleşiye katılan spor spikeri Uğur ÖNVER’ in “bricin spor olmadığı” na dair talihsiz bir açıklama yapması üzerine Türkiye Briç Federasyonu gerek CNN Türk televizyonuna bu durumdan üzüntü duyduğunu belirten, gerekse de bu spor spikerine durumu açıklayan ve şiddetle kınadığını belirten resmi bir yazı ile girişimde bulunmuştur. ”

Bu durumun açıklanmasını isteyen briç sporcularını CNN Türk Kurumsal İletişim Direktörü Ayşe Yonca Baltaoğlu’ na yönlendiren açıklama federasyonun resmi internet sitesinde yayınlandı.

CnnTürk spor spikeri Uğur Önver, konu ile ilgili MEDYABEY’e açıklamalarda bulundu.

Önver’in açıklaması şöyle:

“Ben ‘Briç spor değildir’ demedim ki … Onlar işlerine geldiği gibi anlamak istiyor.. Ben spor olarak kabul ediliyor.. Ama bana biraz tuhaf geliyor.. O kadar ağır şartlarda yapılan sporlar varken bana sanki değilmiş gibi geliyor, bunu tartışmak lazım dedim.. Yoksa spor olduğunu biliyorum zaten. O gün haberi de veren benim.. Ben sadece güzel bir uğraş harika bir beyin cimnastiği ama o kadar.. Benim kriterlerime göre spor sayılmaması lazım. Aksi taktirde batak, çanak,pis yedili, okey, elli bir, pişti vb.  oyunlar da zeka gerektiriyor, onlar da spor sayılsın… Ben iki günde bir spor salonunda spor yaparak 1000 kalori efor sarf ediyorum.. Briç spor ise benim yaptığım ne o zaman? Yoksa Briç oynansın hiç bir itirazım yok, ama spordan sayılmalı mı? Konu bu..”

“Federasyona bağlı sporcuların CNNTürk Kurumsal İletişim’e yönlendirilmesine ne diyorsunuz?” şeklindeki sorumuza ise Önver: “Onlara gündeme gelebilme fırsatını verdim.. Onu kullanıyorlar.. Sanırım onlara bir faydam dokundu” şeklinde cevap verdi.

MEDYABEY/ÖZEL

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu