Medya

BTİK, firari Can Dündar’ın sitesinin Türkiye aleyhtarlığı yapmasına izin vermedi

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu(BTİK), yurt dışına kaçan Cumhuriyet gazetesinin eski genel yayın yönetmeni Can Dündar’ın başında olduğu, Almanca ve Türkçe yayın hayatına dün başlayan  haber sitesini bugün engellendi.

FETÖ davasından firar edip Almanya’ya sığınan Can Dündar, internet üzerinden Türkçe ve Almanca yayın yapan web sitesinin yayın hayatına başladığını duyurmasının ardından, site Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından bugün kapatıldı.

BTİK, bu hamlesiyle Can Dündar’ın Almanya’nın himayesinde Türkiye aleyhtarlığı ve kara propaganda yapmasının önüne geçmiş oldu.

BTİK kapatma kararını şöyle açıkladı:

“5651 Sayılı Kanun uyarınca yapılan teknik inceleme ve hukuki değerlendirme sonucunda bu internet sitesi (ozguruz.org) hakkından Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun 26/01/2017 ve 490.05.01.2017-38573 karar istinaden Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından idari TEDBİR uygulanmaktadır.”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu