Yazarlarımız

Bu Çakralar da ne ola ki?…/ SERPİL PERİNÇEK yazdı…

SERPİL PERİNÇEK

Son zamanlarda her yerde duyuyoruz.

Herkesin dilinde bir “Çakralarım kapanmış..” cümlesi.
Nedir bu Çakralar, neyin nesidir? “Eskiden çakra mı varmış?..Yaşayıp gidiyorduk işte!” dediğinizi duyar gibiyim.
Bu yazımda sizlere biraz bu konu hakkında, eskiden bilinmeyen ama artık çok da iyi bilinen ve bir o kadar da çok önemli olan, enerji kapılarımızdan söz etmek istiyorum.
Ben 2000 yılında aldığım ilk eğitimim olan Reiki sayesinde çakralarla tanıştım. Ki o tarihlerde Reiki Türkiye’de yeni yeni duyulmaya başlamıştı.Reiki 1.Aşama Eğitiminde ödev olarak 21 günlük bir çalışma vardır.Bu da “Çakra Dengelemesi” çalışmasıdır. Gerçekten çok şifalandıran bir çalışmadır.
Çakra kelimesi,Sanskrit dilinde “Tekerlek”anlamına gelir.Gerçekten de çakralar yandan bakıldığında bir huni şeklinde ve önden ise yuvarlak bir tekerlek şeklindedirler.
Bedenimizin tam ortasında omurga boyunca önlü ve arkalı paralel bir şekilde sıralanırlar.Her çakranın bir ön veçhesi bir de arka veçhesi vardır.
Çakralar evrenden gelen enerjiyi bedenimize taşıyan kapılar gibidirler. Enerji merkezlerine enerjiyi taşıyan yan kanallar dediğimiz 5000 e yakın da Nadi Kanalları vardır.Omurgamız boyunca yer alan ve çakraların üzerinde bulunduğu bu kanala Şuşumna Kanalı, sol tarafta İda ve sağda bulunan kanala ise Pingala Kanalı adı verilir.
Çakralarımız bizimle bedenimiz vasıtası ile iletişim kurar.
Mesela sindirimle ilgili bir sorun yaşıyorsanız, boğazınızda bir sorun varsa ya da sık sık bacaklarınız mı ağrıyor?Kalbiniz mi sıkışıyor?..Bilin ki, çakralarınız size mesaj yolluyor.
Her çakranın sorumlu olduğu bir salgı bezi var.
Örneğin, Ķök Cakra, yani 1.ci çakramız, böbrek üstü bezleri ile ilişkilidir. Görevi size yaşam coşkusu ve sevincini vermektir.Ürettiği hormon Adrenalin’dir.Yaşam coşkunuzu engelleyen kişiler ve olaylar, kök çakranıza yerleşir..
Sakral Çakramız, ikinci çakramızdır.Yaratıcılık,üretim, cinsel organlarımız hep bu çakranın sorumluluğu altındadır.
Güvenmediğimiz eş, arkadaş, tanıdık, akraba Solar Pleksüs Çakramızda yani uçüncü çakramızda..
Sevgi alış verişi, ilişkiler, ruhen kendini ne kadar beslediğin dördüncü çakramız olan Kalp Çakrasının..
Sezgilerimiz, maneviyatımız, iki kaşımizın arasinda, üçüncü göz de denilen, altıncı çakramız Alın Çakramızın..
Ve de , yaratıcı kaynaktan, evrenden gelen enerjiyi alıp bütün bedenimize ileten 7.ci çakramız, Tepe Çakramızın görevleridir.
Çakralarımız asla kapanmaz. “Kapanmıs” kelimesi yanlıştır.Onlar ancak bloke olabilirler.Gün içinde yaşadığımız inişli çıkışlı duygular, stres ya da ani travmalarla, olması gerektiği gibi calışamaz, enerji akışları kesilir ve bloke olurlar.
Ve ancak, ölüm zamanında, aşağıdan yukarı doğru kapanırlar.
Çakra temizliği ve şifalandırılması, çeşitli enerjetik calışmalarla yapılabilir.Bunlar; Reiki , Kozmik Enerji , Ses Terapileri, vs.’dir
Kozmik Enerji’de ( ki benim bizzat eğitimini verdiğim ve seans olarak da çalıştığım, Rusya kökenli bir şifa çalışmasıdır) çakralar, tüm negatif enerjilerden temizlenir, blokajları kaldırılır ve orjinal hallerindeki titreşimlerine geri kazandırılır.Bu çalışmada yüzde 100 başarı elde edilir.Seans öncesi özel antenlerle çakralar ölçülür. Seans bitiminde tekrar ölçülür. Aradaki fark ve yeni durum inanılmazdır..
Yapılan son araştırmalara göre, bu bilinen 7 ana çakramıza, 6 çakra daha eklenmiş ve 13 çakra sistemi artık konuşulur olmuştur. Bunlar:
*8.ci çakra = Rüyaların kaynağı
*9.cu çakra = Galaktik insanda tamamiyle aktif olacak
*10.cu çakra = Bilgi ve Vizyon Çakrası
*11-12 -13.cü çakralar = Başımızın antenleri gibi hareket eden çakralarımız olarak öne çıkacaklar..
Çakra Sistemindeki bu değişiklik sayesinde, beynin Atlantis döneminde, genetik deneyler sonucunda, değişime uğrayan kısımları, eski şekil ve büyüklüklerini geri kazanabilecekler.
Bizler şu anda, uçüncü fiziksel boyuttan, tüm zihinlerin ortak bir bilinci paylaştığı, ve bir değil biz olduğu, şu anda olduğu gibi ayrı dünyalarda yaşamadığı, beşinci boyuta, seviyeye geçiyoruz..
Yani, “Mucizeler ” gerçekleştirebileceğimiz bir seviyeye geçiyoruz.
Ve hepimiz bunun farkındayız değil mi ?..
Ne diyelim? Hepimizin bu güzel  günleri görebilmemiz dileğiyle..
Sevgi ve Işıkla kalın.
SERPİL PERİNÇEK/MEDYABEY
Kozmoenerjist / Yaşam Koçu
@serpilperincekofficial

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu