ManşetYaşam

Bu hafta önce yanacak sonra ıslanacağız, Meteorolojiden kritik uyarılar

Meteorolojiden uyarı geldi, sıcaklar bugünden itibaren hissedilir derecede artacak. Cuma gününden itibaren ise yerini sağanak yağışa bırakacak. Tüm yurtta hava durumu nasıl olacak, bölgelere ve illere göre haritalı hava durumu bilgileri haberimizde.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden edinilen son bilgilere göre; bu hafta havalar önce kavuracak sonra ıslatacak. İstanbul’da bugün havanını normalin çok üzerinde bir sıcaklık bekleniyor. Hasta, yaşlı ve hamilelerin bugün gerekmedikçe dışarı çıkmamasında yarar var.

İstanbul’da sıcaklığın bugün günü 32 derece. İstanbul’da hissedilen sıcaklığın ise 35 dereceyi bulması bekleniyor. Sıcaklıklar Perşembe gününe kadar sürecek ve Cuma günü yerini sağanak yağışlara bırakacak. İstanbul’da cuma ve cumartesi günü gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Yine İstanbul’da hafta sonu sııcaklıkların 5 derece birden düşeceği tahmin ediliyor.

İşte Meteoroloji’den yapılan açıklama: 

“Ülke genelinde hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Ülkemizin kuzey ve doğu kesimleri ile Akdeniz’in iç kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Doğu Karadeniz kıyıları ile Ordu, Artvin, Erzurum, Kars, Ardahan ve Ağrı çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.”

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzeydoğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Doğu Karadeniz’in kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: İç ve batı bölgelerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle batı ve kuzeybatı, Akdeniz kıyıları ile doğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR
Güncel Meteorolojik Uyarı Bulunmamaktadır.

25 TEMMUZ SALI BÖLGELERİMİZDE HAVA

blank
MARMARA
Az bulutlu ve açık, zamanla Trakya’nın parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BURSA °C, 38°C Az bulutlu

ISTANBUL °C, 34°C Az bulutlu

KIRKLARELI °C, 37°C Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu

SAKARYA °C, 37°C Az bulutlu

EGE
Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

A.KARAHISAR °C, 35°C Az bulutlu ve açık

AYDIN °C, 40°C Az bulutlu ve açık

IZMIR °C, 38°C Az bulutlu ve açık

MANISA °C, 40°C Az bulutlu ve açık

AKDENİZ
Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA °C, 36°C Az bulutlu ve açık

ANTALYA °C, 34°C Az bulutlu ve açık

HATAY °C, 33°C Az bulutlu ve açık

KAHRAMANMARAŞ °C, 39°C Az bulutlu ve açık

İÇ ANADOLU
Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA °C, 35°C Az bulutlu ve açık

CANKIRI °C, 35°C Az bulutlu ve açık

ESKİŞEHİR °C, 36°C Az bulutlu ve açık

KONYA °C, 36°C Az bulutlu ve açık

BATI KARADENİZ
Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU °C, 34°C Parçalı ve az bulutlu

DÜZCE °C, 35°C Az bulutlu

SİNOP °C, 28°C Az bulutlu

ZONGULDAK °C, 29°C Az bulutlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı doğusunun yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz’in kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AMASYA °C, 35°C Parçalı bulutlu

GÜMÜŞHANE °C, 28°C Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

SAMSUN °C, 29°C Parçalı bulutlu

TRABZON °C, 28°C Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU
Parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinden sonra bölgenin kuzeydoğu kesimlerinin çok bulutlu, kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ARDAHAN °C, 26°C Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

ELAZIĞ °C, 36°C Az bulutlu ve açık

ERZURUM °C, 29°C Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

KARS °C, 28°C Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

DIYARBAKIR °C, 39°C Az bulutlu ve açık

GAZİANTEP °C, 37°C Az bulutlu ve açık

KİLİS °C, 38°C Az bulutlu ve açık

SIIRT °C, 37°C Az bulutlu ve açık

DENİZLERDE HAVA
Fırtına beklenmiyor.

KARADENİZ
Hava Durumu: Az bulutlu, doğusu parçalı yer yer çok bulutlu sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz’de doğu ve kuzeydoğudan, akşam saatlerinde güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), doğusu doğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), Doğu Karadeniz’de doğu ve güneydoğudan, sabah saatlerinde kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), batısı güneydoğudan, sabah saatlerinde kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Orta Karadeniz 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA
Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan, akşam saatlerinde güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m Görüş: İyi.

EGE
Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgar: Kuzey Ege’de güney ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), sabah saatlerinde güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), Güney Ege’de güney ve güneybatıdan, sabah saatlerinde güneyi kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: İyi.

AKDENİZ
Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgar: Batı Akdeniz’de batı ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), öğle saatlerinde batısı güneybatıdan, akşam saatlerinde kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), Doğu Akdeniz’de güney ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, doğusu ile Batı Akdeniz’in batısı 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ
Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m Görüş: İyi.

26 TEMMUZ ÇARŞAMBA HAVA DURUMU

blank

27 TEMMUZ PERŞEMBE HAVA DURUMUblank

28 TEMMUZ CUMA HAVA DURUMU

 

blank 

29 TEMMUZ CUMARTESİ HAVA DURUMU 

blank

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Fiyatuygun.com TR