Sinema

“Bu haftasonu hangi filme gidelim?” diye düşünenlere 5 yeni film önerisi

Hafta sonu sinemaya gitmek isteyip, hangi filme gideceğinize hala karar verememiş olanlardansanız sizin için önerdiğimiz filmler fikir sahibi olmanıza yardımcı olacak. 27 Ocak ve 3 Şubat tarihlerinde vizyona girecek bir sürü film var. Fakat güzel olacağını düşündüğümüz 5 tanesini sizler için seçtik. 27 Ocakta vizyona girecek olan “Satıcı” filmiyle listemize başlayalım o halde.

SATICI: Oscar ödüllü İranlı yönetmen Asghar Farhadi’nin yazıp yönettiği Satıcı filmi 27 Ocakta izleyiciyle buluşuyor. Film, İran ve Fransa’da geçen bir dram niteliğinde. Film, Arthur Miller’ın “Satıcının Ölümü” oyununu sahneye koyan tiyatrocu çift Rana ve Emad’ın, Tahran’ın merkezinde yeni bir apartmana taşınmasıyla başlar.

Ancak Rana, burada taşındıkları yerin eski kiracısıyla bir sorun yaşar ve saldırıya uğrar. Emad, travmasını sessizce atlatmaya çalışan Rana’nın aksine intikam alma yoluna gidecektir ve bu yaşadıkları olay ikilinin hayatını dramatik bir şekilde değiştirecektir.

YENİ NESİL AJAN: XANDER CAGE’İN DÖNÜŞÜ: Haftasonu biraz gerilelim diyorsanız. Vin Diesel’in başrolünü oynadığı Yeni Nesil Ajan: Xander Cage’in Dönüşü, tam istediğiniz gibi bir film.

Yönetmenliğini D.J. Caruso’nun üstlendiği senaryosunu John D. Brancato ve Michael Ferris’in yazdığı filmin üçüncü bölümünde ekstrem sporcuyken devlet ajanı olan Xander Cage’in (Vin Diesel) kendi kendini gönderdiği sürgünden dönüşünü, ölümcül alfa savaşçı Xiang ve ekibiyle Pandora’nın Kutusu olarak bilinen tehlikeli bir silahı ele geçirme yarışındaki çarpışmalarını konu alıyor.

HALKA 3: Bu filmimiz de korku sevenlere geliyor: Halka 3… Halka serisinin ilk iki filmini izleyip, korku filmi sinemada izlenir diyenler için Halka’nın üçüncü filmi 3 Şubat’ta vizyona girecek. Yönetmenliğini “3 días” filmi ile tanıdığımız F. Javier Gutiérrez’in üstlendiği Halka 3’ün senaryosunu Akiva Goldsman ve Jacob Aaron Estes kaleme aldı.

 

Halka 3’ün başrollerinde Matilda Lutz, Alex Roe, Johnny Galecki ve Aimee Teegarden yer alıyor. Bilmeyenler için filmin konusu, bir insanı izledikten sonra 7 gün içinde öldüren bir video üzerinden gidiyor. Önceki filmleri izlemiş olanlara ise kötü bir haberimiz var; ilk iki filmin başrol oyuncusu Naomi Watts bu filmde yer almayacak.

LION: “Ben, biraz macera biraz dram alayım” derseniz o zaman karşınıza Lion çıkıyor. Yönetmenliğini Garth Davis’in üstlendiği filmin başrollerinde ise Dev Patel, Rooney Mara, Nicole Kidman ve David Wenham gibi güçlü isimler yer alıyor. Amerika, Avustralya ve İngiltere’de geçen filmin konusu ise şöyle; 5 yaşındaki Hintli bir çocuk ağabeyinin geri dönmesini beklerken bir tren vagonunda uyuyakalır.

O uyurken trenin yola çıkması sonucu küçük çocuk uyandığında kendini evinden kilometrelerce uzakta bulur. Artık kayıptır ve eve nasıl döneceğine dair bir fikri yoktur. Kendini Calcutta’da bulan küçük çocuk büyük mücadelelerden sonra Avustralyalı bir çift tarafından evlat edinilir ve sevgiyle büyür. Ancak ailesini bulma isteği giderek bir saplantıya dönüşür. Elinde hiçbir şey olmadan ilerlemeye çalışan genç adamın içindeki çaresizlik zamanla hayatını da etkilemeye başlar…

 

TÜYLÜ KAÇAK: Son olarak haftasonunu çocuklarıyla geçirmek isteyenler için Tüylü Kaçak filmi birebir. Komedi-Aile animasyonu olan bu filmde çocuklarınızla beraber eğlenceli vakit geçireceğinizden şüphemiz yok.

Ozzy isimli çok sevimli bir ev köpeğinin maceralarını konu alan filmde, aile Japonya tatiline çıkınca geride kalan Ozzy’nin başına hiç beklenmedik olaylar gelecektir.

Zira Ozzy’yi emanet ettikleri oldukça lüks gibi görünen barınak aslında hayvanları sahipleri yokken acımasızca satan bir çeteye aittir..

ECE SENA URSAVAŞ-MEDYABEY

 

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu