Yaşam

Bu Yıl Tesettür Elbise Modelleri

Elbise sağladığı birçok fayda ile hayatımızın önemli bir parçasıdır. Tesettür elbise, elbisede de olduğu gibi iki türe ayrılabilmektedir. Bunlar, günlük hayatımızda kullandığımız ve özel durumlarda tercih ettiğimiz abiye elbiseler.

Günlük elbiseler özellikle yaz aylarında tercih edilir. Çiçekli böcekli desenleri ve cıvıl cıvıl renkleri ile oldukça hoş görünmenize sebep olurlar. Zevkinize uygun şekilde ister topuklu ayakkabı ile isterseniz de spor ayakkabı ile kombinleme imkanı bulabilirsiniz.

Tesettür abiye ise oldukça önemli bir kıyafettir. Çünkü abiye modelleri özel günler için kullanılmaktadır. Bu sebeple abiye bir elbise satın alırken daha çok düşünür ve daha çok detaya dikkat ederiz. Abiye elbiseleri genel olarak topuklu ayakkabılar ile kombinleriz.

Abiye Elbise Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

Abiye elbise özel günlerinizde şıklık sağlayacağı için seçimi de oldukça önemlidir. Abiye seçiminde genellikle siyah gibi koyu renk tonları seçilir çünkü bu renkler sizin daha asil gözükmenizi sağlar. Fakat son zamanlarda abiye elbiselerin birçok renk seçimi bulunmaktadır. Aynı renkleri kullanmaktan sıkılmış ya da farklılık isteyenlerin diğer renkleri denemelerini tavsiye ederiz.

Elbise alırken boyu ne yazık ki dikkat edilmeyen konulardan biri. Denediğinizde boyu size uygun olan elbiseler topuklu ayakkabı ile giyildiğinde beklediğinizden daha kötü durabiliyor. Bu sebeple ya elbiselerinizi topuklu ayakkabı ile deneyin ya da satın almadan önce topuklu ayakkabı ile duruşunu gözden geçirerek alın.

Ayrıca elbisenin tam sizin vücudunuza göre olması da önemli bir husus. Dolayısıyla elbisenizi satın alırken üzerinizdeki duruşuna mutlaka dikkat edin.

2020 Elbise Modelleri

2020 yılında da pudra ve bej rengi gibi nude tonda renklerin vitrinlerde yerini koruyacağını düşünüyoruz. Siyah ve benzeri koyu renkler kadar sizi asil gösterecek bu renk çeşitlerine bir göz atmanızı öneririz.

Görmekten bıkmayacağız bir diğer ayrıntı ise danteller. Bazı elbiselerin tümünde bazılarının yaka ya da manşet detaylarında karşımıza çıkan danteller, şıklığınıza şıklık katmak için trend olmaya devam ediyor.

Vitrinlerde görmeye devam edeceğimiz modellerden bir diğeri de uçuşan kol kesimleri. Bu kol kesimleri ile şıklığı yakalamamanız imkansız hale gelebilir.

 

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu