Gündem

Bugün tahliye edilen Eren Erdem hakkında flaş gelişme…

CHP eski milletvekili Eren Erdem’in bugün adli kontrolle tahliyesine karar verilmişti. Eren Erdem’in adli kontrol şartıyla serbest kalmasına savcılıktan itiraz geldi. İtiraz üzerine Erdem hakkında yeniden yakalama kararının çıkarıldığı haber veriliyor. Mahkemenin Eren Erdem hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararının çıkarılmasına oy birliğiyle hükmettiği öğrenildi.

HAKKINDA YENİDEN YAKALAMA KARARI ÇIKARILDI

Kapatılan Karşı gazetesine yönelik “FETÖ” davasında yargılanan CHP eski milletvekili Eren Erdem’in tahliye edilmesinin ardından, savcılık itiraz etti, yeniden yakalama kararı çıkarıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Eren Erdem hakkında kaçma şüphesi nedeniyle tahliye kararına itiraz etti. İtirazı kabul eden üst mahkeme aynı gerekçeyle Eren Erdem hakkında yakalama kararı çıkardı.

Alınan bilgiye göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesinin bugünkü duruşmada Eren Erdem hakkında verdiği tahliye kararına itiraz etti.

Savcılık, atılı suçların yasada öngörülen ceza miktarı ve kaçma şüphesinin göz önünde bulundurularak, sanık Erdem hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılmasını talep etti.

İtirazı değerlendiren üst mahkeme İstanbul 24. Ağır Ceza Mahkemesi, “dosya kapsamı, sanık savunmaları, dinlenilen tanık beyanları, mevcut delil durumu birlikte değerlendirildiğinde kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren olguların bulunması, sanığın yurt dışına çıkarken yakalanması göz önüne alınarak üzerine atılı suçun yasa maddesindeki cezasının alt ve üst sınırları, tutuklu kaldığı süre ve adli kontrol tedbirlerinin bu aşamada yetersiz kalacağı” gerekçeleriyle itirazın kabulüne karar verdi.

Mahkeme, sanık Eren Erdem hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılmasına oy birliğiyle hükmetti.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Fiyatuygun.com TR