Televizyon

Buket Aydın eleştirilen tanzim satış haberiyle ilgili Fatih Portakal’a yüklendi

Kanal D Ana Haber’de tanzim satış konusuyla ilgili haberde üreticilerle yapılan röportajlarda söylenilenleri kestikleri gerekçesiyle Kanal D Ana Haber’e yönelik tepkiler vardı. Kanal D Ana Haber Spikeri Buket Aydın, özellikle sosyal medyada çokça konuşulan iddia ile ilgili Twitter hesabından açıklama yaptı.

BUKET AYDIN TANZİM SATIŞ HABERİYLE İLGİLİ SESSİZLİĞİNİ BOZDU

Buket Aydın açıklamasında tanzim satış haberleriyle ilgili iddiaların gerçeği yansıtmadığını dile getirdi. Aydın, “Sabahtan beri Tanzim satış haberimiz hakkında bültenimize yöneltilen asılsız suçlamalar ve yalanlarla itibarsızlaştırma çabalarına bu akşam  yanıt vereceğiz. İzleyin. İşin doğrusunun ne olduğuna karar verin”

BUKET AYDIN, FATİH PORTAKAL’A YÜKLENDİ

Bu akşamki kanal D Ana Haber Bülteni’nde Buket Aydın’ın haberle ilgili açıklaması merak ediliyordu. Aydın, yaşanan olayla ilgili açıklama yaparak isim vermeden “meslektaşımız” dediği Fox Ana haber Spikeri Fatih Portakal’ı kıyasıya eleştirdi. Buket Aydın, Fox Ana Haber’de adı geçen üreticilerin aynı görüşleri paylaştığına dikkat çekerek, Fatih Portakal’ın kendi bülteninden haberi olmadığına vurgu yaptı.

Buket Aydın, olayın hiç hak etmedikleri halde sosyal medyada bir linç kampanyasına dönüştürüldüğünü söyledi. Aydın bazı kesimlerin bu iddiasına bazı meslektaşların da katıldığından yakındı.

FATİH PORTAKAL’DAN TEPKİ

Fatih Portakal, sosyal medya hesabından konuyla ilgili paylaşım yapmış ve Kanal D Ana haber’deki tanzim satış haberi için “habercilikte rezillik” yakıştırması yapmıştı.

TANZİM SATIŞ HABERİ NEDEN ELEŞTİRİLDİ?

Demirören Haber Ajansı muhabiri tarafından seralarda üreticilerle yaptığı tanzim satış haberinde özellikle üreticilerin görüşlerinin kesilerek haberde verilmediği böylece üreticilerin tanzim satışlara yönelik hiçbir çekince ortaya koyamadıkları  iddia ediliyordu.

Sosyal medyada Kanal D ekibinin  çekim yaparken cep telefonuyla aynı konuşmaları kaydeden üreticilerden birinin bu kayıtları sosyal medyada paylaştığı iddia edilerek kanal D Haber’e tepkiler dile getirilmişti.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu