Medya

Buket Aydın, Nagehan Alçı’nın hedefinde: “..görevi sadece prompter okumak olan bir kadın”

Habertürk yazarı Nagehan Alçı ile Kanal D Haber Merkezi ve ana haber spikeri Buket Aydın arasındaki gerilim tırmanıyor. Taraflar Sıla’nın darp davası ile ilgili olarak birbirlerini karşılıklı  olarak suçlamaya devam ediyor. Nagehan Alçı, Kanal D Haber’in konuyla ilgili haberlerine itirazlarına devam ederek Buket Aydın’a yüklendi.

NAGEHAN ALÇI YİNE BUKET AYDIN’A YÜKLENDİ

Bugünkü yazısında Buket Aydın’a net göndermeler yapan Nagehan Alçı Aydın’ı habercilik nosyonunun eksikliğine vurgu yaparak ünlü spiker hakkında “Keşke haber merkezlerini kadın ağırlıklı ekipler yönetebilse. Keşke sadece prompter okuyanlar kadın olmayıp, haber diline, yazımına ve üslubuna kadın damgası vurulabilse.” diye yazdı.

Habertürk yazarı Alçı, “Sıla olayı ve biz kadınlara kurulan tuzaklar” başlığıyla yayımlanan yazısının ilgili bölümünde şunları yazdı:

“Şu an Türkiye kadınlarının büyük çoğunluğu Sıla’yı feci şekilde döven Ahmet Kural’ın Kanal D Haber’de propagandasının yapılmasına haklı olarak çok öfkeli. Ama bence görevi sadece prompter okumak olan bir kadın sunucunun hedefe konması ve suçlanması da doğru değil. Bizler o prompterdaki kadın düşmanı ifadeleri yazan erkek egemen zihniyete odaklanmalıyız.

Keşke haber merkezlerini kadın ağırlıklı ekipler yönetebilse. Keşke sadece prompter okuyanlar kadın olmayıp, haber diline, yazımına ve üslubuna kadın damgası vurulabilse.

İşte zaten bunu yapabilsek gerçek bir devrim olacaktır. Erkek tahakkümcülüğünün maşası olarak kadın sunucuların kullanılmasının utancı da tarihe karışır böylece.

Pazartesi akşamı, bülten sunucusuna, herkesin gözünün içine baka baka “O görüntüleri dava dosyasından aldık” yalanını söylettiler. Halbuki Ahmet Kural’ın avukatının basına da yansımış beyanı var.

Diyor ki: “Sıla Gençoğlu’nun müvekkilim Ahmet Kural’dan şiddet gördüğünü iddia ettiği zamandan 18 saat sonra çekilmiş görüntüler haber kanallarında kamuoyu ile paylaşılmıştır.

Haberde belirtildiği gibi görüntülerin savcılık dosyasına sunulduğu yönündeki ifadenin haber içerisinde sehven dile getirildiğini düşünmekteyiz.

Anılan görüntülerden, yayınlanmasının hemen ardından haberdar olmamız nedeniyle söz konusu görüntüleri haber kanalından elektronik posta ile yazılı olarak talep etmiş bulunmaktayız…

Diğer delillerimiz ile birlikte elde edilen bu yeni görüntüyü de yargı makamlarına 3 Aralık pazartesi günü sunabileceğiz.”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu