Magazin

Buket Aydın’dan Nagehan Alçı’nın iddiasına jet cevap

Kanal D Ana Haber’de  Buket Aydın, Sıla’nın Ahmet Kural’dan şiddet gördüğünü iddia ettiği günden 18 saat sonra şarkı söylediği görüntüleri geçen cuma günü  yayınlamıştı. Habertürk yazarı Nagehan Alçı, bu görüntülerin yayınlanmasına tepki gösterdi. Bu kez Buket Aydın’dan Alçı’ya cevap geldi.

BUKET AYDIN:”RAHATSIZLIK DUYUYORUM!”

İşte, Buket Aydın’ın Nagehan Alçı’ya cevap niteliği taşıyan o açıklaması:


Kamuoyuna Ahmet Kural’ın Sıla’yı darp etmesi iddiasıyla yansıyan davanın sadece bir izleyicisiyken adeta bir aktörü haline getirilmeye çalışmaktan çok büyük bir rahatsızlık duyuyorum.

Olay ilk ortaya çıktığında Ahmet Kural’ın Kanal D habere yapmış olduğu açıklanmanın ardından tepkilerin odağına oturtulmak istendim. Sonrasında Sıla Hanım ile telefonda görüşüp habercilik etiği çerçevesinde bu görüntüyü yayınladığımızı anlattım.

Ardından en son bu Cuma günü soruşturma dosyasına giren ‘olaydan sonra çekildiği iddia edilen görüntüleri’ kamuoyuna sunduk.

Sıla Hanım’ın Pazartesi günü gazeteci Nagehan Alçıya yaptığı açıklamada çok net görebileceğiniz gibi görüntülerin olaydan sonra çekildiği doğrudur.

Kanal D Haber’in görüntüyü buzladığı iddia edilmiş. Oysa ki biz soruşturma dosyasındaki halini yayınladık.

Yüce adaletin elindeki bir delili alarak herhangi bir buzlama yapmamız ve böyle yayınlamamız söz konusu değildir.

Kanal D Haber’in anchorwoman’ı olarak bana gerçek anchor yok gerçek anchor değil diyenlere şu soruyu sorarım: ‘Burada ben tek başıma mı çalışıyorum?’

Koskoca bir ekip var. Bu görüntü getirilmiş. Ben nasıl ne gerekçe ile bunu akıştan attırabilirim?

Sıla Hanım görüntülerin olaydan sonra çekildiğini doğruluyor. Görüntüde soruşturma dosyasından alınmış. Bunu yayınlamak haber merkezimizin en doğal hakkıdır ki; tekrar söylüyorum burası benim isteklerime göre yönetilen insanların emeğinin yok sayıldığı bir yer değil.

Haberi sunarken herhangi bir yorum zaten yapmadım. Bu davada diğer tüm davalarda olduğu gibi sadece bir haberci hassasiyetindeyim. Kimseyle bir yakınlığım herhangi birini aklama veya yerme çabam yok.Yargıya intikal etmiş bu konu çözümünü yargıda bulacaktır.

Ahmet Kural’ı tanımam, tanısam da savunmazdım. Buradaki sıkıntı haber merkezimizin kararının benim üzerimden sorgulanmasıdır. Bu da iyi niyetin çok dışında bir tutumdur.

Haber Emrullah Erdinç’in özel haberidir. Yayınlandığından da en tepeden en aşağıya herkesin haberi vardır.

Kanal D Haber’in yönetim anlayışı bu şekildedir. Esasen etik olmayan ise dostluklar arkadaşlıklar üzerine bir yönetim tarzını benimsememizin istenmesidir.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu