MagazinTelevizyon

Bülent Ersoy Emel Sayın’la ilgili 30 yıllık sırrını canlı yayında ifşa etti

Bülent Ersoy 30 yıldır içinde sakladığı bir gerçeği bugün canlı yayında açıkladı. Emel Sayın ile Bülent Ersoy arasında gidip gelen “Diva” tartışması bugün Star TV’de yayınlanan Duymayan Kalmasın isimli magazin programında bir kez daha masaya yatırılınca, Ersoy canlı yayına telefonla bağladı ve “İlk kez burada gerçekleri söylüyorum diyerek” Emel Sayın hakkında iddialarda bulundu… “Bunları siz yersiniz ben yemem” diyen Bülent Ersoy’un Emel Sayın ile ilgili olarak açıkladığı o sır neydi?

Herşey Emel Sayın’ın Bostancı konserinde “Gerçek diva sizsiniz” diyen bir hayranına “Sahtesi de mi vardı?” demesiyle başladı.  Türk müziğinin DİVA lakaplı sanatçısı Bülent Ersoy ise bu sözlere “Sözlerini duydum ama pek önemsemedim. Bir insanın eğer konuşulacak bir şeyi yoksa birilerinin sırtına basar, omuzuna basar” şeklinde cevap vermişti.

Star TV’nin sabah magazin programı Duymayan Kalmasın’da sunucular Deniz Akkaya ve Seren Serengil bu konuyu gündeme getirdiler. Arto’nun konuk olduğu programa konu Diva olunca kendisine söz hakkı doğan Bülent Ersoy da telefonla katıldı. Ersoy, Emel Sayın hakkında 30 yıllık bir anısını ekranda milyonlarla paylaştı.

https://www.youtube.com/watch?v=aoOOxt1d7h0

1980’li yıllarda gerçekleşen anektodu Bülent Ersoy şu sözlerle anlattı;

“Emel Hanım’ın eli, yüzü güzeldir ancak bu iş elle ayakla olmuyor. Çok kibar, asil ve zarif görüntüsünün altında neler yattığını ben biliyorum. İnsanların bir yerlere geldiğinde konumlarını korumak adına neler yaptığını, nerelere çomak soktuğunu sizler bilmiyorsunuz. 80’li yıllarda İzmir Fuarı’nda bulunan 15 bin kişilik bir restoranda sahne alacaktım, ancak sahneye çıkmama kısa bir süre kala ifade vermek üzere savcılığa çağırıldım. Seyircilerin mağdur kalmaması adına Emel Sayın’dan böyle bir şey rica etmişler ve ‘Bülent Hanım’ın yerine sahneye çıkar mısınız?’ demişler o da kabul etmiş ve çıkmış… Aslında bu açıklamayı yapmak gibi bir niyetim yoktu fakat programda söylenenler beni bu açıklamayı yapmaya zorunlu kıldı. Beni izlemek için gazinoya gelen seyirciler karşılarında Emel Sayın’ı görünce doğal olarak ‘Bülent Hanım neden yok?’ diye sormuşlar. Onun beyanı da ‘Onun savcılıkta işi vardı ve gelemedi, şimdi gerçek bir kadın dinleyeceksiniz’ olmuş. O yüzden Emel Sayın’ın göstermelik nezaket ve zarafet oyunlarını ben yemem ancak sizler yersiniz. Bu açıklamayı 30 yıl sonra ilk defa burada açıklıyorum. Ben her zaman doğruları söylerim, somut göstergelerle konuşurum. Ne olursa olsun böyle bir şeyin söylenmesi yanlış. İnsanları belden aşağılarıyla yorumlamayacaksınız.”

blank

Gazinolar arası savaşlarda assolistler de yarışıyordu

blank

 

Başa dön tuşu