Magazin

Bülent Ersoy hapse mi giriyor?

Türk müziğinin divası olarak kabul edilen Bülent Ersoy hapse mi giriyor, Bülent Ersoy için neden 2 yıla kadar hapis istendi?

Bülent Ersoy’un şarkıcı Lerzan Mutlu’yu tehdit ettiği iddiasıyla 2 yıla kadar hapsi isteniyor. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından sanatçı Bülent Ersoy hakkında, “Sunucu Lerzan Mutlu’yu tehdit ettiği” iddiasıyla hazırlanan iddianamede ‘şüpheli’ sıfatıyla dinlenen Ersoy, hakkındaki suçlamaları reddetti. Ersoy ifadesinde; tehdit kastı bulunmadığını ve canlı yayına çıkarak gerçekleri açıklamak anlamında bu sözleri sarf ettiğini belirtti.

Tehdidin kelime anlamına ve yasadaki yerine yer verilen iddianamede, “Somut olayda bir televizyon kanalında program yapan Lerzan Mutlu’ya hitaben şüphelinin canlı yayınını basacağını söyleyerek üzerine atılı sair kötülük yapacağından bahisle tehdit etmek eylemini işlediği anlaşılmıştır” denildi.

BAŞSAVCILIĞIN ONAYINA GÖNDERİLDİ

Savcılık, ilgili iddianamede Bülent Ersoy’un 6 aydan 2 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını talep ederek iddianameyi başsavcılığın onayına gönderdi. İddianamenin kabul edilirse; Ersoy, Asliye Ceza Mahkemesi’nde ‘sanık’ olarak hakim karşısına çıkacak.

BÜLENT ERSOY, LERZAN MUTLU OLAYI NEYDİ?

Ünlü oyuncu Oya Aydoğan’ı hastanede tedavi gördüğü sıralarda ziyaret eden Bülent Ersoy, hastane çıkışında bir basın açıklaması yaparak, Lerzan Mutlu için,

“Ben o kıza çok sinirliyim. O haddini çok aşıyor. Sen kime sesini yükseltiyorsun. Oya o kadar içine atan bir kız ki, cevap veremez sana. Şu anda konuşulacak bir ortam değil. Hepimiz zaman içerisinde beraber çalıştığımız insanlarla ters düşmüşüzdür. Bu olacak şeyler fakat bunu fevriliğe dökerek, çirkin kelimelerle bezeyerek sesini yükseltmek. Sen kime sesini yükseltiyorsun. Dua etsin kafam dolu. Adamın canlı yayınını basarım.” demişti.

Magazin gündeminde çokça yer alan bu konu üzerine Lerzan Mutlu, avukatı aracılığıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurarak suç duyurusunda bulunmuştu. Mutlu, suç duyurusu dilekçesinde, Mutlu’nun Ersoy’un açıklamaları yüzünden kamuoyu önünde “Katil” gibi lanse edildiği ve lince maruz kaldığı belirterek; tehdit edildiğini öne sürmüş ve dilekçesinde Ersoy hakkında dava açılmasını talep etmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu