Magazin

Bülent Ersoy ve Lerzan Mutlu arasındaki “tehdit” davası nasıl sonuçlandı?

Magazin medyası Bülent Ersoy ve Lerzan Mutlu arasında görülen davayı konuşuyor. Ünlü yorumcu Bülent Ersoy tehdit davası kapsamında hakim karşısına çıktı… Ersoy, şarkıcı Lerzan Mutlu’ya atfen “Ben adamın canlı yayınını basarım” sözü nedeniyle “tehdit” suçundan mahkemede hakim karşısına çıktı. Bülent Ersoy savunmasında, tehdit kastı olmadığını ifade etti.

BÜLENT ERSOY TEHDİT DAVASINDA NELER SÖYLEDİ?

İstanbul 36. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüşülen  duruşmaya, “Tehdit” suçundan 6 aydan 2 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan sanık Bülent Ersoy avukatlarıyla katıldı. Şikayetçi Lerzan Mutlu ise duruşmaya katılmaması dikkati çekti.Kimlik tespiti sırasında Bülent Ersoy’un hakime “Doğum tarihini atla, orayı söyleme. Yaşım ortaya çıkıyor” demesi duruşma salonunda gülüşmelere neden olduğu haber veriliyor.

Ersoy savunmasında,  “Oya Aydoğan’ın rahatsızlandığını öğrenince hastaneye gittim. Oya ile Lerzan bir münakaşa yaşamışlardı. Lerzan’ın, Oya’ya ‘sinsi’ dediğini öğrendim. Daha sonra bunu kendisi kabul etmedi. Gazeteciler de hastanede bana mikrofon uzatınca ‘Orayı basarım’ dedim. Herhangi bir tehdit kastım yoktur. Kaldı ki basmak gibi bir icraatım da olmamıştır. Bu söylem nedeniyle şikayetçinin korktuğunu düşünmüyorum” diye konuştu.

“DURUŞMAYA GELSEYDİ ELİMİ ÖPECEKTİ”

Ersoy, “Ben bu güne kadar kimi tehdit etmişim. Kime saldırganlık yapmışım. Beni oraya getirtmesin dedim. Bu söz ‘doğruları söylerim’ anlamında bir sözdü. Lerzan temiz kalpli bir çocuk. Beni sevdiğini bilirim. Bende onu severim. Kucağımda çekilmiş resmi var, biz nerelere geldik. Aklıselim insanlarız. Duruşmaya gelse muhakkak elimi öpecekti” dedi.

MAHKEME DURUŞMAYI ERTELEDİ

Şikayetçi Lerzan Mutlu’nun avukatı ise müvekkiline bu olay sonrasında katil damgası vurulduğunu, iki ay işsiz kaldığını ve şikayetçi olduklarını dile getirdi.

Mahkeme, dosyayı Uzlaştırma Bürosu’na göndererek duruşmayı erteledi. Ersoy ve Mutlu arasında uzlaşma sağlanırsa dosya kapanacak. Mahkeme çıkışında Bülent Ersoy’un etrafını saran vatandaşlar, fotoğraf çektirdi.

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı