MagazinMedyabey TV

Bülent Kayabaş oynadığı dünyanın en kötü ölüm sahnesi seçilen o rol için yaşarken neler söylemişti?

Karateci Kız filmindeki o sahne dünyanın en kötü ölüm sahnesi olarak yayınlandı. İngiltere’de yayın yapan Independent, “Dünyadaki en saçma ölüm sahnesi” isimli haberinde, Yeşilçam yapımı olan “Kareteci Kız” filminde Filiz Akın’ın Bülent Kayabaş’ı vurma sahnesinin tüm zamanların en kötü ölüm sahnesi olduğunu yazdı.

Bülent Kayabaş yıllar önce Mesut Yar’a konuk olduğunda o sahne hakkında duygularını şöyle anlatmıştı. Karateci Kız filminde Filiz Akın’ın babasını öldüren 4 kişiden birini oynayan Bülent Kayabaş, intikam ateşi ile yanan genç kızın kurşunlarına hedef oluyor. Toplamda 9 kurşun yiyen Kayabaş tam 1 dakika boyunca ölmüyor. Bir kült olarak sinema tarihimize geçen bitmeyen ölüm sahnesi İngiliz gazetelerince de dünyanın en kötü ölüm sahnesi olarak yazılınca yeniden gündeme geldi.

Filmde 9 kurşun yemesine rağmen bir türlü ölmeyen Bülent Kayabaş ne yazık ki bugün aramızda değil. Kolorektal Kanser (Kalın bağırsak kanseri) hastalığı sonucu gelişen multi organ yetmezliği sonucu 19 Nisan 2017 tarihinde aramızdan ayrılan Bülent Kayabaş’ı da rahmetle anıyoruz. İşte bahsi geçen Karateci Kız filmindeki meşhur sahne…

https://www.youtube.com/watch?v=G2hpY0ZOpAY

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu