Spor

Bülent Korkmaz’dan Galatasaray’a derbi uyarısı

Mustafa Denizli’nin istifası sonrasında kendisiyle görüşülen Galatasaray’ın eski teknik direktörü Galatasaray yönetimi ile anlaşamadığını ve bunun sebeplerini anlattı. Bülent Korkmaz’ın merakla beklenen o açıklamasında özellikle klüp yöneticilerin söyledikleri ile yaptıkları arasındaki farklılığa vurgu yaptığı görüldü. Bülent Hoca Galatasaray-Fenerbahçe derbisi için uyarılarda da bulundu.

Bülent Korkmaz beraber Galatasaray takımında bir zamanlar top koşturduğu Ümit Davala’yla Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde düzenlenen Goal Sergisi’nde, sohbet toplantısına katıldı. Teknik direktör Bülent Korkmaz, daha önce de hocalık yaptığı Galatasaray’dan teknik adamlık görevi için teklif aldığını belirterek  şu açıklamayı yaptı:

“Konuşmalarımız günü gününe uymadı. Söylediklerim ilk gün kabul gördü, sonra kabul edilmeyince anlaşma olmadı. Böyle bir görev teklif ettiler ama konuşmalarımız günü gününe uymadı. Söylediklerim ilk gün kabul gördü, sonra kabul edilmeyince anlaşma olmadı. Başkanların etrafında onları yönlendiren birçok isim var. Bütün kulüp başkanlarının doğru, düzgün, ahlaklı eski bir oyuncu bularak, kendilerine danışman yapmalarını tavsiye ediyorum.”

Teklif yinelenirse….

Basın mensuplarının Bülent Korkmaz’a mevcut yönetimin bir kez daha teklifte bulunması durumunda kabul edip etmeyeceğine dair sorduğu soruya teknik direktör şöyle bir cevap verdi: “Önemli olan yöneticilerin, Galatasaray’ın başarısı adına çalışması. İnşallah onlar da bunu yaparlar. Galatasaray’ın başında bir teknik direktör var. Umarım Galatasaray’ı başarılara götürür. Benim nasıl bir Galatasaraylı olduğumu söylememe gerek yok, bunu herkes biliyor.”

Korkmaz hocadan derbi uyarısı

Bülent Korkmaz daha önce güvelik gerekçesiyle ertelene ve 13 Nisan Çarşamba günü oynanacağı belirtilen Galatasaray-Fenerbahçe derbisiyle ilgili olarak da önemli uyarılarda bulundu.

“Galatasaray için çok önemli bir prestij maçı. Fenerbahçe şampiyonluğa gidiyor ama Galatasaray için de şampiyonluk kadar önemli bir maç. İyi gitmeyen bir sezondan sonra takımın ve futbolcuların prestiji açısından, kendi imajları açısından çok önemli bir müsabaka. Bu maçı kazandıkları zaman birçok şeyin değişeceğini kendileri de biliyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu