Bulgaristan-Türkiye Sınırındaki Yangın Nedeniyle Köyler Tahliye Ediliyor

Haskova Bölge Valisi Ginka Raycheva, Svilengrad ve Topolovgrad belediyelerini kapsayan Haskovo bölgesinde kısmi olağanüstü hal ilan edildiğini açıkladı. İki belediyenin 10 bin dönümlük kuru ot ve çalılık alanını kaplayan yangın, hızla yayılmaya devam ediyor. Bulgaristan Polis memurları, halkın güvenli bir yere tahliye edilmesinde kritik bir rol oynuyor. 

Şiddetli rüzgarlar, yerleşim yerlerini tehdit eden yangın sebebiyle Varnik ve Matochina köylerinde yaşayanların tahliyesini zorunlu kılıyor. Köylerdeki sakinlerin güvenliğini sağlamak amacıyla önlemler alınıyor. Varnik köyünde iki kişi, Matochina köyünde ise yaklaşık 10 kişi yaşıyor ve onları koruma altına almak büyük önem taşıyor. 

Yangının nedeni hala netlik kazanmış değil, ancak bazı yerel sakinler, yangının kaçak göçmenler tarafından başlatıldığını iddia ediyor. Yetkililer, yangının kökenini araştırmaya devam ediyorlar. 

Yayınlayan

Murat Beyoğlu

Murat Beyoğlu

14 Nisan 2002 tarihinde Afyon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde tamamladım. Şu anda medyabey.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir