Medya

“BÜNYAMİN AYGÜN SERBEST BIRAKILSIN!”

Suriye’de kaçırılan Milliyet Gazetesi foto-muhabiri Bünyamin Aygün için internet üzerinden bir kampanya başlatıldı. “Dünyanın Değişim Platformu” sloganı ile kampanyaların yürütüldüğü Change.org’ta gazeteci Ahmet Hilmi Hacaloğlu imzası ile yürütülen kampanyaya destek istendi.

Bilindiği gibi iç savaşın hüküm sürdüğü Suriye’de Bünyamin Aygün kaçırılmış ve uzun zamandır kendisinden haber alınamamıştı. Araya giren STK’lar da şu güne kadar Aygün’ün salıverilmesini sağlayamadılar.

Hilmi Hacaloğlu imzalı yürütülen kampanya ile ilgili metin şöyle:

Ben, Gürcistan Savaşı’nda üç gün Rusya topraklarında hapsedildim. Aileme haber ulaştımakta zorluk yaşadım. Bugün, Suriye’de esir düşen gazeteci Bünyamin Aygün, benim kameraman arkadaşım Cumhur Çatkaya’yla yaşadıklarımın bin beterini yaşıyor. Çünkü bir devlet tarafından alıkonulmuyor, uluslararası hukuka tabi olmayan bir direnişçi grubun elinde. Yani can güvenliği yok, pazarlıklar nasıl sürüyor onu bile bilemiyoruz. Bir empati kurun ve Bünyamin Aygün’ün serbest bırakılması için başlattığım bu imza kampanyasına destek verin.

Zordur gazetecilik. Siz hep gösterişli kısımlarını görürsünüz. Ama sizin gördüğünüz şaşalı dünyanın arkasında görünmez kahramanlar vardır. Gerçek haberin peşinde koşarlar. Kendi kamuoyunu bilgilendirmek için kılı kırk yarar, gözünü budaktan esirgemezler. İşte Bünyamin Aygün onlardan biridir. Ait olduğu toprakların insanı dolaylı yoldan haber almasın, ilk elden benim tanıklığımla bilgilensin, benim gözümden gerçekleri öğrensin diye bugün Suriye’de ve tutsaktır. Onun cesaretine ve meslek aşkına kayıtsız kalmayın ve bu metne imzanızı atın.

Dost kara günde belli olur derler. Biz gazeteciler mesleki dayanışmamızdan ötürü, uzun süredir sessiz kaldık. Çünkü pazarlıkları olumsuz etkilemek istemiyorduk. Onun bir tek kılına zarar gelmesin diye hareketsiz kaldık. Ama artık vicdanımız sızlıyor, uykularımız bölünüyor, yüreğimiz dayanmıyor. Bir an evvel Bünyamin ailesine ve sevdiklerine kavuşsun istiyoruz.

O yüzden ben gazeteci arkadaşlarım adına bu kampanyayı başlattım. Biliyorum gündem çok yoğun, ama bugün sahip çıkmazsak, Bünyamin’in evinden ayrı kaldığı günlere bir yenisi daha eklenecek. Bünyamin’e sahip çıkmak için hemen şimdi imza atmanızı ve kampanyayı olabildiğince çok kişiyle paylaşmanızı rica ediyorum.

Selamlar

Ahmet Hilmi Hacaloğlu, Gazeteci

Not: Kampanyaya hızlı ulaşım linki: www.change.org/BunyaminAygunSerbestBirakilsin Kampanyayı imzaladıktan sonra bu linki Facebook, Twitter ve email yoluyla paylaşarak daha çok kişinin desteğine ulaşmamız mümkün. 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu