SporYaşam

Burak Yılmaz’ın kavga ettiği otobüs şoförü neler söyledi?

Burak Yılmaz’ın kavga ettiği otobüs şoförü konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Çin’in Beijing Guoan takımında oynayan milli futbolcu Burak Yılmaz, Türkiye’de olduğu sırada Nişantaşı’nda bir halk otobüsü şoförü ile tartışmaya girmiş ve bu kavganın videosu sosyal medyada büyük yankı bulmuştu. Yılmaz’ın tartışığı halk otobüsü şoförü Orhan Çimen, olay hakkında neler söyledi?

Milli futbolcu Burak Yılmaz ile kavga eden İETT şöförü Orhan Çimen, Beyaz TV’ye açıklamalarda bulundu. Burak cama eliyle vurdu. Hemşehrim niye vuruyorsun dedim. Sonra üstüme yürüdü. Bana vurmaması için sopayı çıkardım. Aşağı indiğinde geri koydum. Bizde vurma yok. Caydırma amaçlı kendimizi koruyoruz. Arabanın önüne geçti. Sürekli küfürler yağdırdı.

İşte Orhan Çimen’in kavga ile ilgili açıklamaları:

“Zorla götürdüler. Arabayı duraktan çek dediğimiz için kızmış. Ben de arabanın önünde durdum. Ben durdukça sinirlendi. Başka yerde olsam sopayla vururdum ama arabadaydım. Sopa olmasaydı bana vuracaktı. Görünce geri gitti. O bana vurana kadar ben vurmazdım. Kimse tutamadı. Arabanın içinden neden çıkıyorsun? Arabanın önüne geldi. 2-3 tane güvenlik onu tuttu. Burak Yılmaz olduğunu da bilmiyordum. Yarım saat sonra öğrendim. Haksız değilim ki pişman olmadım. Haksız olsam, benden küçük olmasına rağmen elini öperim. Burak Yılmaz’ı mahkemeye verdim. Hakaret ettiği için, üstüme yürüdüğü için mahkemeye verdim. Şu an yine görsem Burak Yılmaz’ı tanımam.” şeklinde konuştu.

 

Başa dön tuşu