Yerli Dizi

Burcu Biricik’in yıldızı parlıyor

Şeref Meselesi dizisinde canlandırdığı “Kübra” karakteri ile her hafta gözyaşı döken Burcu Biricik, Bana Masal Anlatma’nın acar muhabir kızı “Ezgi” ile sinema salonlarında seyirciyi güldürüyor.

Suriçi mahallesinde gazetesi için minibüsçülerin dünyasını araştıran Ezgi (Burcu Biricik), esnaf ve Rıza ile hayatının en enterasan röportajına imza atıyor kahkahalar havada uçuşuyor.

İlk kez beyazperde de boy gösteren Biricik, güzelliği ve başarısı ile son dönemin parlayan yıldızları arasına yer alıyor.

Burcu Biricik Kimdir: 

Burcu Biricik, 2006 yılında Antalya’da düzenlenen güzellik yarışmasında “Akdeniz Kraliçesi” seçildi.
Lise yıllarında katıldığı tiyatro festivalinde ödül aldıktan sonra profesyonel anlamda oyuncu olmaya karar verdi. Burcu Biricik, Ege Üniversitesi Arkeoloji bölümünde lisans eğitimini tamamlarken, aynı zamanda da Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nda oyunculuk eğitimi aldı.

Oyunculuk kariyerine Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nda stajyer kadroda yer alarak başladı. Burada İkinin Biri, Yaşlı Hanımın Ziyareti, Gözlerimi Kaparım, Vazifemi Yaparım ve Yedi Kocalı Hürmüz gibi çeşitli oyunlarda rol aldı. 2007 yılında Show TV’de yayımlanan Maçolar dizisindeki yan rolüyle televizyonda ilk kez yer aldı.

Toprak’ın Günlüğü kısa filmini çeken Burcu Biricik, Kanal D’de 2011 yılında yayımlanan Artiz Mektebi adlı oyunculuk yarışmasına katıldı ve burada birinciliği Alican Aytekin ile paylaştı.

Muhteşem Yüzyıl (2011) ve Ustura Kemal (2012) dizilerinde küçük roller aldı. Show TV’de yayımlanan Düşman Kardeşler (2012) dizisindeki Derya adlı Trakyalı bir kızı canlandırdı.

En son Şeref Meselesi’nden önce TRT1’de yayınlanan Beni Böyle Sev dizisinde rol almıştı.

Burcu Biricik çeşitli reklâm filmlerinde oynamaktadır.

burcu-biricik-1

burcu-biricik-3

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu