Televizyon

Burcu Çetinkaya tepkilere neden olan tesettür kararı hakkında ne dedi?

Rallici Burcu Çetinkaya, tesettürden çıkmasıyla ilgili Habertürk TV ekranlarında yayınlanan Oylum Talu'ya konuştu.

Rallici Burcu Çetinkaya, tesettürden çıkmasının gerekçesini Habertürk TV ekranlarında yayınlanan Oylum Talu’nun sunduğu Burası Haftasonu programında anlattı. 6 yıl önce tesettüre giren ve geçtiğimiz günlerde “Gücüm yetmedi” diyerek başörtüsünü çıkarma kararı alan Çetinkaya, canlı yayında hakkında merak edilenleri anlattı.

Çetinkaya, bugün Habertürk TV’de Oylum Talu’ya konuk oldu. Çetinkaya, tesettür konusunda ilginç açıklamaların altına imza attı.

BURCU ÇETİNKAYA: “BAŞÖRTÜSÜYLE DEVAM ETMEYE GÜCÜM YETMEDİ”

Başörtüsünü çıkarmasıyla ilgili olarak konuşan Burcu Çetinkaya şunları söyledi: “Bu konu tamamen kişi ve Allah arasındadır. İlk kapandığımda da böyle düşünüyordum. Eşimin annesi dışında herkes açık. Bu benim içimde yaşadığım bir yolculuğum. Ben bir senedir bu kararla mücadele ediyorum sürdürmeyi çok isterdim. Başörtüsüne asla saygısızlık yapmam devam edebilmeyi de çok isterdim ama benim buna gücüm yetmedi. Hepimizin arayışı ve yolculuğu sürüyor. Öyle bir dönemde yaşıyoruz ki hiçbir şey gizli kalmıyor.”

AŞİRETE GELİN GİTTİ

Siyasetçi Fatih Mehmet Bucak ile evlenerek aşiret ailesine gelen giden Çetinkaya, “Bu dünyaya dair hayatta en çok sevdiğim eşimdir. Çocuğumda öyle tabi ama ondan önce de eşim vardı. Burada yanlış anlaşılmak istemem. Ben başımı örtmeden önce 4 kez umreye gitmiştim. Bana ‘Sen artık içki de içersin’ diyenler oldu ama ben alkolü 12 yıl önce bırakmıştım.”

İşte, Burcu Çetinkaya’nın Habertürk TV’deki açıklamaları:

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı