Teknoloji

Büyük eleştiri alan Facebook Messenger yeniden basitleşiyor

Dünyanın en çok kullanıcı ağına sahip teknoloji devi Facebook’un başı mesajlaşma uygulaması yani bilinen adıyla Messenger ile dertte. Son dönemlerde yapılan üst üste yeniliklere uyum sağlayamayan kullanıcı şikayetleri üzerine Facebook eski basit, anlaşılır görünümüne kavuşmaya hazırlanıyor.

FACEBOOK MESSENGER YENİDEN BASİTLEŞİYOR

Facebook Şirketi’nin messenger üzerinden de reklam almak amacıyla sürekli yenilediği Facebook Messenger uygulaması tüm gereksiz eklerinden kurtuluyor… Bir süredir kullanıcıların tepkisini toplayan Messengerın görevi yine sadece mesajlaşmak olarak düzenleniyor.

Bilindiği üzere son dönemde Messenger üzerinde yapılan son güncellemelerle birlikte, messenger plaformu mesajlaşma özelliğini kullanmak epey zorlaşmıştı. Messenger’ın giderek kendine has bir sosyal medya platformuna dönüştürülmesi olumsuz tepkiler alınca şirket geri adım attı.  Messengerda, Snapchatten kopyalanan hikayeler özelliği, Messenger üzerinden firmaların satış yapabilmesine, tüketicileriyle temas kurabilmesine olanak sağlayan güncellemeler kullanıcıların canını epey sıkar olmuştu.

blank

Özetle Facebook yeniden eski günlerine dönüyor

Gerksiz arka plan verileri, her yerden çıkan reklamlar derken kullanıcılar artık messengerdan hızla uzaklaşmaya başladı. Üstelik bu uygulamalar bataryanın da çabuk bitmesine sebep olan uygulamalar içeriyordu… Facebook iyileştirme politikalarını 2018’de gerçekleştirmek için çalışacağı 6 yenilik ile uygulamaya hazırlanıyor. Şirket planlarının en başına da “Basitleştir” başlığını almış… Bu da sadece mesenger uygulamasında değil Facebook’un genelinde sadeleşmeye gideceğinin sinyallerini veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu