Gündem

Bylock haberleri yapan AA muhabiri Bylock’tan tutuklandı

AA muhabirinin telefonundan ByLock çıktı… Anadolu Ajansı (AA) muhabirinin telefonundan ByLock programı çıktı. Son haberi Bylock üzerine olan AA muhabirinin ajans telefonuna “FETÖ üyelerinin kendi aralarında kullandığı öne sürülen şifreli mesajlaşma programı Bylock uygulaması” yüklediği anlaşıldı.

Anadolu Ajansı’nın (AA) muhabiri İsmail Ersan tutuklandı

Anadolu Ajansında muhabirlik yapan İsmail Ersan’ın kurumun telefonuna “FETÖ” üelerinin kendi aralarında kullandığı öne sürülen şifreli mesajlaşma programı “ByLock”u yüklediği ortaya çıktı.  Yalova Cumhuriyet Savcısı, İsmail Ersan’ın 20 Ekim’de tutuklandığını açıkladı. Sözcü’den Asuman Aranca’nın haberine göre “Devletin haber ajansı Anadolu Ajansı’nda (AA) ByLock şoku yaşanıyor. AA’nın Yalova temsilcisi İsmail Ersan, kuruma ait telefonuna, FETÖ üyelerinin kullandığı şifreli mesajlaşma programı ByLock yüklediği için gözaltına alındı. Yalova Cumhuriyet Başsavcısı Yıldırım Özgür, AA Yalova Temsilcisi İsmail Ersan’ın, gözaltına alındığını ve 20 Ekim günü de tutuklandığını açıkladı. Açıklamada, AA Yalova Temsilcisi olarak görev yapan İsmail Ersan’ın devletin ajansının üzerine kayıtlı GSM hattı üzerine ByLock’u yüklediği belirtilerek şöyle denildi: “Bir süre önce gözaltına alınan İsmail Ersan 20/10/2017 tarihinde terör örgütü üyeliği suçundan sevk edildiği Yalova Sulh Ceza Mahkemesi’nce tutuklanarak cezaevine gönderilmiştir.”

Ajansın telefonuna ‘ByLock’ yükleyen muhabirin son haberi ‘Bylock’ tutuklaması üzerine… 

‘FETÖ’ üyeliği tespit edilen AA çalışanı tutuklanarak cezaevine gönderildi. Ersan, tutuklanmadan bir hafta önce Yalova’daki ByLock operasyonunu haber yapmıştı. AA’nın, Yalova HDP il başkanı ve 5 kişinin ByLock kullandıklarına ilişkin bilgiler üzerine gözaltına alındığı haberinde, İsmail Ersan’ın imzası vardı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu