Gündem

Bylock soruşturmasını yürüten savcı Bylock’tan yakalandı

Konya’da, “ByLock” adlı programı kullanan Fetullahçı Terör Örgütü(FETÖ) üyelerine yönelik soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Fatih Sarıtaş’ın bu programı kullandığı iddiasıyla yakalandığı haber veriliyor.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının FETÖ’ye yönelik soruşturması kapsamında, Konya Kadınhanı Hakimi Nihan Zengin, Ereğli Hakimi Nurullah Moral, Karapınar Hakimi Ramazan Tekkoyun, Konya cumhuriyet savcıları Özkan Kılıç, Hidayet Nacak ve Fatih Sarıtaş gözaltına alındı.

Zanlılardan Cumhuriyet Savcısı Sarıtaş’ın, örgütün şifreli haberleşme programı “ByLock”u kullananlara yönelik Konya’da başlatılan soruşturmayı yürüten savcı olduğunun ortaya çıkması şaşkınlığa neden oldu.

FETÖ ile bağlantısı olduğu ortaya çıkarılan “Bylock” adlı iletişim programını yoğun şekilde kullananların bulunduğu “kırmızı liste”de yer aldığı belirtilen 47 kişi hakkında dün yakalama kararı çıkartılmış, bunlardan 24’ü gözaltına alınmıştı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu