Magazin

Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca ve Cenk Eren’in uyuşturucu davasından karar çıktı

Oyuncular Gizem Karaca, Çağatay Ulusoy ve şarkıcı Cenk Eren’in de aralarında bulunduğu 20 sanığın “uyuşturucu ticareti yapmak” suçundan yeniden yargılandığı davada mahkemeden karar çıktı.

Aralarında ünlülerin de bulunduğu 13 sanığın “uyuşturucu kullanmak” suçundan 10 aylık hapis cezasına çarptırıldığı haber veriliyor. Sanıkların cezalarının ertelendiği öğrenildi.

“TARLABAŞI’NDAN UYUŞTURUCU ALAMAM”

Oyuncular Gizem Karaca, Çağatay Ulusoy ve şarkıcı Cenk Eren’in de aralarında bulunduğu 20 sanığın “uyuşturucu ticareti yapmak” suçundan yeniden yargılandığı davanın karar duruşması görüldü.

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 4. Ceza Dairesi’ndeki 2. duruşmaya şarkıcı Cenk Eren’in de bulunduğu 5 sanık ile avukatları katıldı. Cenk Eren duruşmadaki savunmasında 6 yıldır süren dava nedeniyle zor anlar yaşadığını belirterek, “Bir sanık beraber uyuşturucu kullandığımızı ve uyuşturucuyu Tarlabaşı’ndan beraber aldığımızı söylemişti. uyuşturucu Konumumdan dolayı Tarlabaşı’ndan uyuşturucu almam mümkün değildir” dedi.

“TEDAVİ OLDUM”

Yıllar önce yurtdışında uyuşturucu madde denediğini ancak Türkiye’de kullanmadığını söyleyen Eren, “Türkiye’ye dönünce çok pişman oldum. Utandım. Doktora gidip tedavi olmaya başladım. Yoğun bir ilaç tedavisi gördüm. Adli Tıp sonuçlarında idrarımda uyuşturucu madde çıktı. Ama o kullandığım yoğun antidepresanların etken maddesidir” diye konuştu.

“TORBACI’ DENİLDİ, SOSYAL MEDYADA LİNÇ EDİLDİM”

Yerel mahkemede aldığı ceza için üzgün olduğunu belirten şarkıcı Eren, “Ceza korkunçtu. En fenası bir konserden sonra bir hanımefendi kulise girdi ‘sen bizim çocuklarımızı mı zehirliyordun yazıklar olsun’ dedi. Annem ve ablam bu davanın sonucunu göremeden öldü. Sosyal medyada linç edildim” dedi. Mahkemeye tekrar kan ve idrar örneği verip inceleme yapılmasını talep etti.

ÜNLÜ İSİMLERİN DE OLDUĞU 13 SANIĞA 10 AY HAPİS

Duruşmada Cumhuriyet Savcısı esas hakkındaki mütalaasını sundu. Ardından sanıklara son sözü soruldu. Sanıkların beraatını talep ettiği davada mahkeme kararını açıkladı. Mahkeme heyeti, yerel mahkemenin sanıklar hakkında verdiği hapis cezalarını kaldırdı. Aralarında ünlü oyuncular Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca ve şarkıcı Cenk Eren’in de bulunduğu 13 sanık “uyuşturucu madde kullanma” suçundan 10’ar ay hapis cezasına çarptırıldı. Sanıkların cezası ertelendi.

NE OLMUŞTU?

Aralarında ünlü isimlerin de bulunduğu ‘uyuşturucu’ davası İstanbul 18. Ağır Ceza Mahkemesi’nce geçtiğimiz yıl karara bağlandı. Yıllarca süren davada mahkeme, oyuncular Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca gibi isimlere “uyuşturucu ticareti yapmak” suçundan 4 yıl 2’şer ay, şarkıcı Cenk Eren’e 6 yıl 3 ay hapis cezası vermişti. Diğer sanıklar ise “uyuşturucu ticareti yapmak” suçundan 4 yıl 2 ay ile 18 yıl 9 ay arasında değişen oranlarda hapis cezasına çarptırılmıştı. 34 sanıklı davada sanıkların karara itiraz etmesi üzerine İstinaf Mahkemesi 14 sanığın dosyasını ayırarak 20 sanığı yeniden yargılama kararı verdi.

Etiketler

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı