Magazin

ÇAĞATAY ULUSOY VE GİZEM KARACA İÇİN 15 YILA KADAR HAPİS İSTENİYOR

Ünlü oyuncular Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca, Yusuf Hasan Akgün ve Ayşe Selin Boronkay ile Şarkıcı Cenk Eren hakkında “uyuşturucu temin etmek” suçundan 5 yıldan 15 yıla kadar hapis istemiyle hazırlanan iddianame kabul edildi.

İddianamede Çağatay Ulusoy’un kendisi ve Gizem Karaca’nın içmesi için esrar maddesi temin ederek bazen kendi evinde bazen de Gizem Karaca’nın evinde beraber kullandıkları ifade edildi.

İstanbul Terörle Mücadele Savcılığı’nda görevli Savcı Abdullah Mirza Coşkun tarafından hazırlanan 149 sayfalık iddianamede 4’ü tutuklu 34 şüpheli yer alıyor. İddianamede Çağatay Ulusoy 33 numaralı, Gizem Karaca ise 34 numaralı şüpheli olarak yer aldı.

Uyuşturucu çetesinin liderinin Şeref Deniz olduğu belirtilen iddianamede, asıl adı Yüksel Venedik olan Cenk Eren’in, sanıklardan Tolga Disanlı, Alp Parlar ve Cengiz Esmer’den temin ettiği kokain maddelerini evinde kullandığı, uyuşturucu maddeleri genellikle gecenin geç saatlerinde sipariş ettiği, uyuşturucu maddeyi getiren şahısların da evine teslim ettiği vurgulandı.

KOKAİN KULLANIYOR SUÇLAMASI

Cenk Eren’in soruşturma kapsamında bahsedilen suç örgütleriyle herhangi bir hiyerarşik, organik bağı olmadığı, savunmasında hiçbir uyuşturucu kullanmadığını iddia ettiği ancak alınan biyolojik örneklerinden yapılan tahlilde kokain maddesini kullandığının anlaşıldığı da iddianamede yer aldı.
Şüphelilerden Tolga Disanlı’nın ifadesinde söylediği şekilde bir süre Cenk Eren’in evinde kaldığını, uzun süredir tanıdığını, devamlı olarak birlikte esrar ve kokain kullandıklarını, birin esrar veya kokain bulması hainde diğerine de vererek birlikte kullandıklarını, birbirlerinden para almadıklarını belirttiği, bu kapsamda Tolga Disanlı ile Cenk Eren’in birbirlerine uyuşturucu esrar ve uyarıcı kokain sağladıkları iddianamede anlatıldı.
Cenk Eren’in “başkalarına uyuşturucu esrar maddesi verme” suçunu işlediği belirtilen iddianamede Eren’in 5 yıldan 15 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.

BORONKAY, ÇAĞATAY’A KOKAİN VERDİ

Şüphelilerden Ayşe Selin Boronkay’ın, Nuri Kösem’den Cengiz Esmer’in telefon numarasını aldıktan sonra kokain maddesi temin etmek için Cengiz Esmer isimli şahsı aradığı, kokain maddesini Çağatay Ulusoy’a vermek üzere temin ettiği, aynı zamanda kendisinin de esrar ve kokain maddesi kullandığı, temin ettiği kokain maddelerini Mehmet Çakır’a da temin ettiği, Cengiz Esmer ile ile Whatsapp, BBM ve Facebook üzerinden haberleştiği ve uyuşturucu madde siparişini verdiği, uyuşturucu maddeleri ofisinde teslim aldığı, Cengiz Esmer’in uyuşturucu maddeleri teslim için geldiğinde arayarak veya çağrı bırakarak geldiğini haber verdiği kaydedildi.

UYUŞTURUCU PARASINA “ÇEKİM ÖDEMESİ” DEMİŞ

Boronkay’ın uyuşturucu paralarını Cengiz Esmer’in hesabına yatırdığı, söz konusu hesabın alınan ayrıntı ekstresinde yapılan ödemelerin açıkça görüldüğü, ayrıca ödemelere uyuşturucu parası ödemesi olduğunu gizlemek için sözde “çekim ödemesi” şeklinde şerh konulduğu da ifade edildi.

GİZEM KARACA ARACILIĞIYLA ULUSOY’A GÖNDERDİ

Oyuncu Yusuf Hasan Akgün’ün şüphelilerden Özgür Sanlav ve Kaan Turgut aracılığı ile temin ettiği esrar maddelerini Selen Katırcıoğlu, Özgür Sanlav ve Gizem Karaca ile kendi ikametinde kullandığı ve yer temin ettiği, Niyazi Canbaz’ın temin ettiği esrar maddelerini Gizem Karaca, Niyazi Canbaz ile kendi ikametinde beraber kullandıkları ve yer temin ettiği, Çağatay Ulusoy’a Gizem Karaca aracılığı ile esrar maddesi gönderdiği, esrar maddesi bittiği zaman bazen Çağatay Ulusoy’dan istediği belirtildi.

ÇAĞATAY ULUSOY GİZEM’LE BERABER İÇTİ SUÇLAMASI

Çağatay Ulusoy’un, Onur Tezer isimli şahıstan esrar maddesi temin ettiği, Hüseyin Orçun Benli’nin evine götürerek burada içtikleri öne sürüldü. Nancy İprekoğlu isimli şahıstan da Amsterdam otu olarak tabir ettikleri maddeyi temin ederek kendi evinde beraber içtikleri vurgulanan iddianamede, Ergun Taş isimli şahıstan kendisi ve Gizem Karaca’nın içmesi için esrar maddesi temin ederek bazen kendi evinde bazen de Gizem Karaca’nın evinde beraber kullandıkları ifade edildi.
Evine esrar maddesi içmek için çağırdığı Gizem Karaca’ya esrar maddesini sarıp içmek için kullanılan sarma kağıdını aldırdığı belirtilen Çağatay Ulusoy’un, Adını Feriha Koydum Emirin Yolu dizisinin dublaj çekimleri için Yusuf Hasan Akgün’ün evine giden Gizem Karaca’dan, Yusuf Hasan Akgün’den esrar maddesi alıp getirmesini istediği, Niyazi Canbaz’ın ikametinde birlikte esrar maddesi kullandıkları, Can Yurtsevdi’nin de Çağatay Ulusoy’dan esrar maddesi istediği, Çağatay Uulusoy’un da Can Yurtsevdi’ye Gizem Karaca’da esrar maddesi bulabileceğini söylediği kaydedildi.

SUÇLARI UYUŞTURUCU TEMİN ETMEK

Gizem Karaca’nın Çağatay Ulusoy ile beraber temin ettikleri esrar maddelerini bazen kendi evinde bazen de Çağatay Ulusoy’un evinde kullandıkları, Ergun Taş’tan temin ettiği esrar maddelerini Ümit Yaşar İnaç’a temin ettiği, Yusuf Hasan Akgün’ün ikametinde Niyazi Canbaz’ın getirmiş olduğu esrar maddelerini Yusuf Hasan Akgün ile birlikte kullandıkları, Yusuf Hasan Akgün’den temin ettiği esrar maddelerini kendi evinde Çağatay Ulusoy ile birlikte kullandıkları iddianamede anlatıldı.

15 YILA KADAR HAPİS İSTENİYOR

İddianamede Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca, Yusuf Hasan Akgün ve Ayşe Selin Boronkay ile Şarkıcı Cenk Eren hakkında “uyuşturucu temin etmek” suçundan 5 yıldan 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Şüpheliler önümüzdeki günlerde İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkacak.

Seda KILIÇ / AKŞAM

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu